جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی

چرا گوشی ال جی شارژ نمی شود؟ چرا گوشی ال جی تا زمانی که آن را در زاویه خاصی قرار ندهیم شارژ نمی شود؟ چرا زمانی که گوشی ال جی را به شارژ می زنیم به صورت مستمر شارژ نمی شود و پروسه شارژ شدن آن دائم قطع و وصل می شود؟

احتمال مشترکی که می توان با بروز هر یک از این مشکلات در گوشی ال جی در نظر گرفت، خرابی سوکت شارژ این گوشی است؛ که یا به دلیل وارد شدن گرد و غبار و رطوبت به سوکت شارژ گوشی است یا به دلیل استفاده از شارژر غیر استاندارد و اتصال اشتباه شارژر به گوشی. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با عواملی که موجب خرابی و تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی می شوند، آشنا شوید.

علائمی که نشان می دهند سوکت شارژ موبایل خراب شده است

قطع و وصل شدن فرایند شارژ شدن گوشی

اگر زمانی که گوشی موبایل خود را به شارژ زده اید، پروسه شارژ شدن موبایل شما دائم قطع و وصل می شود و گوشی یکسره شارژ نمی شود، باید احتمال خرابی سوکت شارژ موبایل خود را در نظر بگیرید و به فکر تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی باشید.


شارژ شدن موبایل با قرار دادن آن در یک زاویه خاص

گاهی اوقات موبایل ال جی در حالیکه آن را به شارژ زده ایم، شارژ نمی شود و تنها زمانی که گوشی را تکان می دهیم یا آن را در زاویه خاصی قرار می دهیم، شروع به شارژ شدن می کند. متاسفانه این مشکل نیز نشان می دهد که سوکت شارژ این گوشی خراب شده است و به تعمیر یا حتی تعویض نیاز دارد.


شارژ نشدن گوشی حتی با شارژرهای دیگر

برخی مواقع نه فرایند شارژ شدن گوشی قطع و وصل می شود و نه اینکه با قرار گرفتن در زاویه ای خاص شروع به شارژ شدن می کند، بلکه به طور کامل شارژ نمی شود؛ در این صورت با خودتان فکر می کنید که شاید مشکل از کابل شارژ موبایل شما باشد و آن را با یک کابل شارژ دیگری عوض می کنید؛ اما باز هم گوشی شارژ نمی شود. این بار با خودتان فکر می کنید که شاید شارژر موبایل شما معیوب شده است و آن را با یک شارژ دیگری تعویض می کنید؛ اما باز هم گوشی شما شارژ نمی شود.

زمانی که گوشی شما نه با شارژر خودش و نه با شارژرهای دیگری شارژ نمی شود به این معناست که سوکت شارژ آن مشکلی دارد. اگر شما هم به چنین مشکلی در گوشی ال جی مبتلا شده اید، بهتر است عیب یابی و تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی را به نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی بسپارید.

تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی

عواملی که موجب خراب شدن سوکت شارژ موبایل می شوند

وارد شدن گرد و غبار یا رطوبت به سوکت شارژ موبایل

اولین و مهم ترین عاملی که همیشه در خراب شدن سوکت شارژ موبایل دست دارد، وارد شدن گرد و غبار یا رطوبت به داخل سوکت شارژ گوشی است. جالب است بدانید که حتی وارد شدن چند قطره باران به داخل سوکت شارژ گوشی هم می تواند موجب خرابی آن شود.

با این وجود بهتر است هر از چند گاهی با استفاده از خلال دندان گوشه های سوکت شارژ را از گرد و غبار تمیز کنید اما این کار را با نهایت دقت انجام دهید؛ تا هیچ آسیبی به سوکت شارژ وارد نشود. علاوه بر این از گوشی خود در روزهای بارانی که بیرون از منزل یا محل کارتان حضور دارید، استفاده نکنید تا قطرات باران موجب خرابی و تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی نشوند.

استفاده از شارژر غیر استاندارد

مهم ترین نکته ای که رعایت آن می تواند هم از برد و مدار شارژ گوشی محافظت کند و هم از سوکت شارژ آن، استفاده از شارژر استاندارد و اورجینال مخصوص گوشی است. اگر از شارژر غیر استاندارد یا متفرقه برای شارژ کردن آن استفاده می کنید باید فاتحه سوکت شارژ موبایل خود و حتی قطعات خیلی مهم تر مانند برد گوشی را بخوانید!

اتصال اشتباه شارژر به موبایل

و اما آخرین عاملی که در خرابی و تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی یا حتی تعویض آن نقش دارد، اتصال اشتباه شارژر به موبایل است. همانطور که می دانید شارژر آیفون و شارژر Type C از هر دو طرف به سوکت شارژ گوشی متصل می شوند، اما اگر گوشی اندرویدی شما از فناوری شارژ Type C پشتیبانی نمی کند باید خیلی مراقب باشید؛ چراکه شارژرهایی که Type C نیستند تنها از یک جهت وارد سوکت شارژ گوشی می شوند و اگر به اشتباه آن ها را از جهت دیگر وارد سوکت شارژ کنید، مطمئنا سوکت شارژ موبایل شما آسیب می بیند.

آیا امکان تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی وجود دارد؟

مطمئنا اگر با هر یک از مشکلات ناشی از خرابی سوکت شارژ موبایل که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، مواجه شده باشید، این سوال در ذهنتان نقش می بندد که آیا امکان تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تعمیر یا تعویض سوکت شارژ گوشی به دلیل خرابی این قطعه بستگی دارد. گاهی اوقات که دلیل اصلی خرابی سوکت شارژ، ورود گرد و غبار به آن است، می توان با تمیز کردن سوکت شارژ، آن را به حالت اولیه خود بازگرداند؛ اما گاهی اوقات که استفاده از شارژر غیر استاندارد، اتصال اشتباه شارژر به سوکت شارژ و همچنین وارد شدن رطوبت به آن موجب خرابی این قطعه شده باشد، راهی جز تعویض سوکت شارژ وجود ندارد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید