جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر

مطلب امروز به موضوع اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر اختصاص دارد. کاربران موبایل ال جی حتماً از خود می پرسند که چگونه می توان موبایل خود را به کامپیوتر متصل کرد. معمولاً زمانی که قصد دارید فایل های ذخیره شده در تلفن را به کامپیوتر منتقل کنید نیاز به چنین کاری دارید. برای انتقال عکس، فیلم و اطلاعات دیگر می توانید تلفن همراه خود را به کامپیوتر متصل کرده و آنها را انتقال دهید.

همچنین برای نصب نرم افزارها، بازیابی اطلاعات هارد گوشی، بک آپ گیری موبایل ال جی و انتقال فایل از کامپیوتر نیز باید به یکی از روش هایی که در ادامه گفته می شود، موبایل خود را به کامپیوتر متصل کنید. تلفن همراه را می توانید از طریق کابل و از طریق بی سیم به کامپیوتر متصل نمایید. با ما باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر

اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر از طریق کابل

از آسان ترین روش های اتصال موبایل به کامپیوتر، استفاده از کابل USB است. برای این کار کابل USB گوشی را به پورت یو اس بی کامپیوتر متصل کنید. با این کار، کامپیوتر، گوشی شما را فوراً تشخیص می دهد. البته هنگام اتصال باید زبانه صفحه گوشی را پایین کشیده و گزینه MTP) Media Device) را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه به معنی ارتباط با کامپیوتر از طریق کابل یو اس بی است. پس از آن محتویات درون گوشی را بر روی نمایشگر کامپیوتر مشاهده خواهید کرد. این روش اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر برای نقل و انتقال فایل ها بسیار کاربردی است.

اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

راه دیگر برای اتصال گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث است. اغلب گوشی های اندرویدی ال جی از فناوری بلوتوث برخوردار هستند. در برخی از مدل های کامپیوتر نیز بخشی به عنوان بلوتوث در نظر گرفته شده است. در صورت عدم وجود بلوتوث در کامپیوتر می توان از یک دانگل بلوتوث استفاده کرد. ابتدا بلوتوث گوشی خود را فعال کرده و بلوتوث کامپیوتر را نیز از مسیر Start > Settings > Devices > Bluetooth & other devices فعال کرده و برای اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر بر روی Add Bluetooth or other device کلیک کنید.

با پیدا کردن موبایل مورد نظر، فرآیند جفت سازی آغاز می شود. در این فرآیند هر پیغامی که بر روی کامپیوتر یا گوشی نمایش داده می‌شود را دنبال کنید. در صورت نیاز به کد نیز اغلب از کدهای 1234 یا 0000 استفاده می شود. پس از ست شدن گوشی و کامپیوتر، می توانید فایل های گوشی را در کامپیوتر مشاهده کنید.

عدم اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر

گاه با وجود متصل کردن گوشی به کامپیوتر، شاهد عدم اتصال آن خواهید بود. در این شرایط باید موارد مختلفی را بررسی کنید. اولین موردی که باید بررسی شود، اطمینان از انتخاب مد و حالت انتقال داده و مدیا است. این مد تحت عنوان پروتکل MTP) Media Device) شناخته می شود که در بالا توضیح داده شد. از دیگر دلایل عدم اتصال موبایل ال جی به کامپیوتر، خرابی پورت یو اس بی کامپیوتر است.

خرابی کابل و پورت باعث عدم برقراری ارتباط گوشی با کامپیوتر می شود. نصب نبودن درایور USB در کامپیوتر نیز از دیگر مسائلی است که باعث عدم اتصال گوشی ال جی به کامپیوتر می شود. برای این منظور به Device Manager رفته و این موضوع را بررسی کنید. در صورت نصب نبودن درایو می توانید آن را از اینترنت دانلود کرده و نصب کنید.

نمایندگی موبایل ال جی

نمایندگی موبایل ال جی ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر موبایل ال جی در کشور است. کاربران گرامی در صورت نیاز به دریافت خدمات این مرکز می توانند با مراجعه به یکی از بخش های فروش، پس از فروش و تعمیر، درخواست خود را ثبت کرده و منتظر دریافت خدمات از کارشناسان باشند. همچنین در بخش تعمیرات، کاربران می توانند بدون مراجعه به مرکز، از طریق خدمات سرویس در محل، تعمیر دستگاه خود را در محل سکونت یا کار خود تعمیر کنند. تعمیر برد موبایل، تعمیر ال سی دی، تعویض باتری، تعمیر اسپیکر، فلش کردن موبایل، تعمیر دوربین و تعویض سوکت شارژ از جمله خدمات تخصصی این مجموعه هستند.

5/5 (1 امتیاز)