جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر یخ ساز یخچال ال جی

یکی از بخش‌های موجود در یخچال های امروزی، بخش یخ ساز یخچال است که نیاز کاربران به قالب‌های کوچک یخ را تأمین می‌سازد. یخچال‌های برخوردار از سیستم یخ‌ساز، معمولاً توسط لوله‌ای باریک به شیر آب خانه وصل می‌شوند و بدین ترتیب با دریافت آب آشامیدنی مورد نیاز، به صورت خودکار یخ می‌سازند و آب را سرد می‌کنند.

سیستم یخ ساز یخچال ال جی متشکل از بخش‌های مختلفی شامل شیر ورودی آب، لوله‌ها، فیلتر آب و خود یخ‌ساز است. بدیهی است در صورت بروز خرابی در این بخش از دستگاه، احتمالاً یکی از قطعات مذکور یعنی شیر ورودی آب، لوله‌ها، فیلتر آب و یا خود یخ‌ساز- دچار خرابی شده است. بنابراین جهت تعمیر یخ ساز یخچال ال جی نیاز است تا عملکرد کلیه این قطعات توسط کارشناسان تعمیرات یخچال مورد بررسی قرار گیرد. در بخش‌های آتی شیوه عیب‌یابی و تعمیر قطعات مرتبط با بخش یخ ساز یخچال شرح داده است.

تعمیر یخ ساز یخچال ال جی

عیب یابی و تعمیر یخ ساز یخچال ال جی

شیر ورودی آب:

از عدم انسداد شیر ورودی آب مطمئن گردید. برای این کار شیر اصلی آب را قطع کنید و لوله‌ی آب ورودی یخچال را خارج نمایید. در صورتی که انسدادی در توری این لوله وجود داشته باشد، یخ‌ها به صورت لایه‌ای یا کوچک خواهند بود. توری را خارج کرده و آن را تمیز یا تعویض نمایید.

در صورتی که شیر ورودی آب کثیف بوده یا کامل بسته نشود، احتمال چکه کردن دائمی آب به درون یخ ساز یخچال ال جی و یخ زدن آن وجود دارد. در صورت پایین بودن میزان فشار آب خانه نیز همین اتفاق تکرار خواهد شد. بد نیست بدانید که کار کردن شیر ورودی آب به واسطه ولتاژی انجام می‌پذیرد که کنترل یخ‌ساز فراهم می‌کند.

برق در حدود ۷-۹ ثانیه اعمال شده و سیم‌پیچ شیر به آب اجازه‌ی جریان می‌دهد. برای تست عملکرد این بخش، سیم‌پیچ را با مولتی‌متر آزمایش کنید. (اکیداً توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با این کار، با یکی از کارشناسان مراکز تعمیرات یخچال تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به تعمیر یخ ساز یخچال ال جی را مطرح نمایید). در صورتی که با چندین سیم‌پیچ مواجه شدید، با سیم‌پیچ مخصوص، شیر‌ یخ‌ساز را تشخیص دهید. برای این کار لوله‌ی آب ورودی یخ‌ساز را دنبال کنید تا شیر برقی را پیدا کنید.

لوله‌ی آب:

در صورت خرابی یخ ساز یخچال توصیه می‌شود در وهله نخست عملکرد لوله آب را بررسی کنید. برای اطمینان از درستی عملکرد این بخش از دستگاه، ابتدا قالب یخ‌ساز را بررسی کنید تا ببینید که مکعب‌های یخ وجود دارد. اگر تکه‌های یخ موجود نبود یا خیلی ابعاد آنها کوچک بود، می‌بایست سیستم پرکننده آب یعنی لوله‌های پرکننده آب و لوله‌هایی که در پشت یخچال قرار دارند مورد بررسی قرار گیرند.

در حین بررسی لوله‌ها از عدم یخ‌زدگی آب درون آنها مطمئن گردید. اگر در این قسمت یخ تشکیل شده نباشد، از عدم انسداد لوله آب توسط یک شی خارجی مطمئن گردید. در صورتی که چیز خاصی مشاهده نشد، شیر آب، لوله‌ها و فشار آب را بررسی کنید.

در مرحله آخر جهت تعمیر یخ ساز یخچال ال جی ، خروجی لوله‌ها را برای گرفتگی بررسی کنید و اگر لازم بود آن را تعویض نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت این کار با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

فیلتر آب و یخ:

در صورت آلودگی و خرابی فیلتر آب و یخ نیز امکان بروز اشکال در عملکرد یخ ساز یخچال وجود دارد. باید توجه داشت که برخی یخچال‌های دارای سیستم فیلتراسیون (فیلترهایی از جنس کربن یا فیبر) جهت حذف ذرات و آلودگی‌های آب هستند. در طول زمان و با استفاده‌های طولانی مدت از یخچال، فیلترها کثیف شده و جریان آب یخ‌ساز کم می‌شود.

این موارد در نهایت منجر به آن می‌شود که یخ ساز یخچال کار نکند و یا یخ‌هایی تولید کند که بسیار کوچک هستند. بنابراین در صورت اطمینان از آلودگی و گرفتگی فیلتر، توصیه می‌شود فیلتر آب یخچال را عوض کنید. (نکته: کارشناسان تعمیر یخچال توصیه می‌کنند فیلترها هر ۶ ماه یک بار تعویض شوند. البته این تعویض به شرایط آب لوله‌کشی نیز بستگی دارد).

برای انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال این مطلب را بخوانید.

ماژول یخ‌ساز:

در صورت عدم وجود اشکال در سیستم آب، این احتمال وجود دارد که اشکال ایجاد شده از کنترلر یخ ساز باشد. بیشتر یخ‌سازها در یخچال‌های پیشرفته جدا کردن یخ از قالب را با استفاده از حرارت و گرما انجام می‌دهند. بیشتر این نوع یخ‌سازها دارای پوشش قابل برداشتن از جلو هستند.

در پشت کاور یکسری از نقاط تست الکتریکی وجود دارد که برای عیب‌یابی یخ‌ساز استفاده می‌شود. (توصیه می‌شود تعمیر یخ ساز یخچال ال جی در صورتی که اشکال پیش امده از کنترلر باشد، حتما توسط کارشناسان تعمیر یخچال انجام شود). با وارد کردن سیم عایق جامپر به نقاط T و H می‌توان آزمایش برداشت را انجام داد. جامپر باید تک سیم شماره‌ی ۱۶ عایق که دو سر آن به اندازه ۲ سانتی‌متر لخت و به شکل U در آمده باشد.

وقتی سیم را به مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه به این نقاط تست وصل کنید، موتور باید شروع به کار کرده و چرخه ادامه پیدا کند. برای انجام این کار نیاز است تا سویچ فریزر به صورت دستی فشار داده شود. این تست کمک می‌کند تا چرخه‌ی تولید یخ، شبیه سازی گردد و تیغه‌های اجکتورها به کار بیفتد. با به کار افتادن تیغه های اجکتورها، بازو و شیر پرکن در زمان مناسب قطع شده و روند عیب یابی به درستی انجام می‌گردد.

(این کار صرفاً می‌بایست توسط کارشناسان تعمیر یخچال انجام پذیرد). در صورت روشن نشدن موتور، می‌توان نقاط تست L و N را چک کرده و بررسی کرد که آیا برق به یخ‌ساز می‌رسد یا خیر. در صورت تأمین برق این بخش و کار نکردن یخ ساز، احتمالاً نیاز به تعویض باشد.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز -اعم از تعمیر، سرویس های دوره ای، بازیابی و …- به کاربرانِ دستگاه های خانگی است. نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی به دلیل همکاری با تیمی از مجرب‌ترین کارشناسان این حوزه، توانسته است در صدر بیست مجموعه برتر ارائه دهنده خدمات قرار گیرد.

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات لوازم خانگی محدود به دستگاهی خاص نیست و تمامی لوازم و تجهیزات مرتبط نظیر یخچال، لباسشویی، اسپیلت و … را پشتیبانی می نماید. در تعمیراتی که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در محل انجام می پذیرد، به دلیل پیاده سازی برخی سرویس های نهایی و گردگیری های قطعات، دستگاه عمر دوباره یافته و کیفیت نخستین خویش را باز می یابد.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید