جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی

پیش از پرداختن به روش کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی و ارائه آموزش‌های مرتبط با این کار، بهتر است نگاهی هر چند مختصر، به مزایای این کار و تأثیر آن در کیفیت تصویر تلویزیون داشته باشیم. کالیبره کردن تصویر تلویزیون، در واقع چیزی جز بهینه‌سازی کیفیت تصویر، از طریق دستکاری تنظیمات تصویر تلویزیون (Setting) نیست. با کالیبره کردن، تصاویر با بهترین کیفیت ممکن به نمایش درمی‌آید و جزئیات تصاویر به صورت واضح نمایان می‌شود. در ارتباط با کالیبره کردن تصویر بد نیست بدانید که این کار در هر دستگاه، روش خاص خود را دارد و بسته به مدل و برند دستگاه متفاوت است.

نکته دیگر آنکه پیش از اقدام به کالیبره کردن، تلویزیون می‌بایست به مدت سی دقیقه روشن باشد. این کار کمک می‌کند تا تصاویر و رنگ تلویزیون گرم شده و با رنگ اصلی به نمایش در آیند. همانگونه که گفته شد کالیبره کردن تصویر در هر مدل و برندی متفاوت است از این رو در بخش‌های آتی، به آموزش یک روش کلی برای کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی بسنده می‌شود. این آموزش احتمالاً با اندک دستکاری برای تمامی مدلها و برندها قابل اِعمال خواهد بود. در صورت مواجهه با اشکال در حین این کار می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی

دلیل کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

دلیل کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی، همانگونه که پیش از این نیز ذکر شد، بهینه‌سازی کیفیت تصویر است. به عبارتی دیگر کالیبره کردن کمک می‌کند تا کاربر بتواند تصاویر به نمایش در آمده را با بهترین کیفیت مشاهده کند. متأسفانه اکثریت کاربران، اطلاع چندانی از نحوه‌‌ی تنظیم روشنایی، کنتراست، شدت رنگ، رنگ و تیزی تصویر ندارند. همین موضوع سبب می‌شود ویدئوها، تصاویر و بازی‌ها را با کیفیت اصلی به نمایش درنیایند.

موضوع دیگری که کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی را ضروری می‌سازد آن است که فروشندگان این تلویزیون‌ها، شدت رنگ و روشنایی تلویزیون‌ها را طوری تنظیم می‌کنند که شخص تصور کند کیفیت آنها فوق‌العاده است در حالیکه برخی مدل‌ها تنظیمات پیش‌فرض واقعی‌تری دارند و به نظر می‌رسد که کیفیتشان پایین‌تر است. از همین رو بهتر است پس از خرید دستگاه، تنظیمات تصویر مجدداً بر روی دستگاه اِعمال گردد.

این مقاله را از قلم نیندازید: مین برد تلویزیون ال جی

آموزش کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی

  • تنظیم روی حالت Movie/Film Preset: نخستین مرحله برای کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی، قرار دادن تنظیمات تصاویر روی حالت فیلم یا Movie است.
  • برای این کار به Menu تلویزیون رفته و در قسمت Image Setting منویی با نام مشابه Picture Preset پیدا کنید.
  • برخی از دستگاه‌ها، دکمه‌ای به نام Picture Preset بر روی ریموت کنترل خود دارند.
  • زمانی که تنظیمات را به صورت Movie/Film Preset یا تنظیمات حالت فیلم درآوردید، لازم است بدانید که این تنظیمات مخصوص اتاق تاریک است.
  • از این رو اگر تماشای تلویزیون شما بیشتر در طول روز است یا محل قرارگیری تلویزیون پر نور است، کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی باید به سمتی باشد که Brightness یا روشنایی تصویر یا Backlight را کمی کاهش دهد.
  • به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از تلویزیون‌ها نیازی به کاستن Brightness نیست زیرا زمانی که حالت فیلم را روی Cinema یا Movie قرار می دهید، تصاویر تیره می‌شوند.
مراحل کالیبره کردن تلویزیون lg

تغییر دمای رنگ‌ها

پیش از کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی با استفاده از تغییر دمای رنگ‌ها بد نیست بدانید که تصاویر با دمای پایین، رو به قرمزی می‌روند و با دمای بالا متمایل به آبی هستند. اگرچه تلویزیون‌های HD برای نمایش تصاویر مورد نظر در پشت ویترین دارای رنگ‌هایی با دمای بسیار بالا و در نتیجه بسیار آبی و سرد هستند اما چنین رنگ‌هایی برای منزل معمولاً مناسب نیست و بهتر است با کالیبره کردن از رنگ طبیعی استفاده شود.

رنگ طبیعی در یک پنل تلویزیون دمایی حدود ۶۵۰۰ کلوین دارد. بنابراین، به تنظیمات تلویزیون خود رفته و دمای رنگ ها را به Warm یا گرم تغییر دهید. با تغییر دما به نرمال نیز رنگ‌های خوبی به نمایش درخواهد آمد. دمای Cold یا سرد نیز با ۶۵۰۰ کلوین فاصله زیادی دارد. در صورتی که دمای تصاویر در حالت Movie است نیازی به تغییر آن نیست زیرا رنگ این حالت، به صورت عادی گرم است.

این مقاله را از دست ندهید: سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

کاهش روشنایی تصویر

تنظیم تصویر در غالب تلویزیون‌های اچ دی ال جی به گونه‌ای است که نور صفحه آنها زیاد است. در چنین تلویزیون‌هایی با کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی و کاهش Brightness تصویر، می‌توان تصاویری با رنگ‌های طبیعی‌تر داشت. ضمن آنکه با این کار کاهش هزینه‌های مصرف برق تلویزیون به دلیل کاهش روشنایی تصویر نیز صورت خواهد گرفت.

نکته: در برخی از تلویزیون‌ها، شرکت سازنده از حسگر روشنایی تصویر اتوماتیک استفاده کرده است و نیازی به کالیبره کردن نیست.

غیرفعال‌سازی کنتراست داینامیک

این مورد از کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی مربوط به غیرفعال‌سازی کنتراست داینامیک است. غیرفعال کردن کنتراست داینامیک، کاهش نویز تصویر را نیز در پی خواهد داشت. شارپ تصویر Sharpness نیز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود و وضوح آنها کیفیت بهتری می‌یابد.

نکته: تصویر تلویزیون بستگی به سلیقه کاربر دارد. از این رو اگر پس از غیر فعال کردن Dynamic Contrast از تصاویر حاصله راضی نیستید، می‌توانید آن را به حالت اولیه باز گردانید.

تعمیر تلویزیون ال جی

کاربران گرامی توجه داشته باشند که در صورت بروز هرگونه اختلال، خرابی و نقص در عملکرد تلویزیون، می بایست تعمیرات این دستگاه را صرفاً در مراکز مجاز و یا نمایندگی های ال جی انجام دهند زیرا تعمیرات تلویزیون ال جی در مراکز غیرمجاز و به دست افراد مبتدی، نه تنها مشکل دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه با ورود تعمیرکاران ناشی به حوزه های نامرتبط امکان بازیابی و اصلاح آن برای همیشه از بین خواهد برد. شما می ‌توانید با انتخاب آگاهانه مرکز تعمیر تلویزیون دستگاه معیوب خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه، تعمیر نمایید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی تعمیرات تلویزیون ال جی می‌باشد. (در صورت مواجهه با اشکال در حین کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی تماس بگیرید).

نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی با توجه به گستردگی محصولات این کمپانی در سطح کشور تمامی تلاش خود را به کاربسته تا با همکاری جمعی از مهندسان زبده و دانا به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه فروش و تعمیر محصولات ال جی بپردازد. نمایندگی ال جی در بخش «فروش» به عرضه تمامی تولیدات این کمپانی و در بخش «خدمات پس از فروش» به ارائه تمامی خدمات تخصصی تعمیر و بازسازی محصولات ال جی می‌پردازد. کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز با همکاری کارشناسانی صورت می‌گیرد که دارای تخصص فنی و نظری در حوزه فعالیت خویش می‌باشند. صبر و حوصله‌‌ی کارشناسان این مجموعه در حین کار و ارائه‌ی راهنمایی‌های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از جمله دلایل محبوبیت و موفقیت نمایندگی ال جی در امر خدمات‌رسانی است.

نمایندگی تعمیرات ال جی

به جرأت می‌توان گفت که کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات ال جی قادر به ارائه برترین سطح کیفی خدمات ترمیم و تعمیر محصولات ال جی می‌باشند زیرا کارشناسان حاضر، دانشِ تخصصی خویش را با حضور در دوره‌های تکمیلی-آموزشی تعمیر و اخذ گواهینامه‌های بین ‌المللی کسب نموده‌اند و در گام بعد، مهارت فنی آنان با آزمون‌های متعدد برگزار شده از سویِ این مرکز مورد سنجش قرار گرفته است. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که دستیابی مرکز تعمیرات ال جی به بالاترین سطح کیفی خدمات تنها به دلیل مهارت و کاردانی اعضای این مرکز نمی‌باشد؛ جزء دیگر این مجموعه که نقش پررنگی در ارتقاء سطح کیفی تعمیرات و سرویس ال جی ایفاء می‌کند، بهره‌مندی این مرکز از تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته و تخصصی تعمیر است. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی شده است.

2.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید