خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

مقالات

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی یکی از جمله مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه می شوند. این مشکل می تواند علل و عوامل گوناگونی داشته باشد که در وهله اول باید آن علل را شناسایی کنیم تا بتوانیم مسیر درست تعمیرات را انتخاب کنیم. در بررسی علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی اولین کاری که باید کرد این است که اتصالات را چک کنیم و نوسانات برق را نیز در نظر بگیریم. در نظر داشته باشید که کمترین اختلال در جریان برق تاثیرات شدیدی در تلویزیون خواهد داشت. راه حلی قطعی برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود ندارد . مگر این که بتوانیم نوسانات برق را تحت کنترل خود درآوریم؛ توصیه می کنیم برای جلوگیری از چنین اتفاقی، همیشه از یک محافظ سالم و استاندارد استفاده کنید.

خاموش شدن تلویزیون ال جی

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

مین برد

با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، مین برد مشکوک ترین قطعه ای است که در اولین اقدام باید کارکرد و عملکرد صحیح آن را مورد بررسی قرار دهیم. وقتی مین برد خراب باشد ناگهان تصویر تلویزیون قرمز می شود و به دنبال آن با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی مواجه خواهیم شد. گاهی برق وارد دستگاه نمی شود و چراغ پاور به صورت غیر فعال در می آید.

در شرایطی نیز تلویزیون روشن شده است، اما با هر کاری و به هر روشی خاموش نمی شود؛ گاهی نیز خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی همراه است با چشمک زدن چراغ جلو دستگاه که در هیچ شرایطی اجازه نمی دهد که تلویزیون روشن شود. ممکن است با ظهور یک سایه سبز در تصویر تلویزیون، تلویزیون خاموش شود. گاهی نیز گیرنده داخلی تلویزیون دچار اختلال می شود و و ورودی های  HDMI  از کار می افتد و در نهایت تلویزیون خاموش می شود.

برد تغذیه

برد تغذیه هم می تواند در خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی موثر باشد. در چنین شرایطی می توان با تعویض درIC  و خازن های اطراف IC مشکل را برطرف کرد.

مدار Stand by

مدار Stand by روی برد smps قرار دارد و به آسانی توسط ترانسفورمر سویچینگ کوچک خود شناسایی می شود. ولتاژ عادی  Stand by ۵ ولت dc است. منبع تغذیه Stand by یک smps است و معمولا شامل pwm و mosfet  است که به صورت یکپارچه روی یک powe ic، Stand by  قرار گرفته اند. وقتی با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی مواجه می شویم ممکن است در مسیر عملکرد مدار استند بای مشکلاتی بروز کرده باشد که برای برطرف سازی آن باید از متخصصین و کارشناسان این حوزه کمک بگیریم.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون در واحد اختصاصی ال جی انجام می شود. در این واحد مجموعه ای از تجهیزات و ابزارآلات را در اختیار تعمیرگاه تخصصی تلویزیون ال جی قرار داده ایم تا در مسیر تعمیر تلویزیون هیچ مانع و اختلالی وجود نداشته باشد. این واحد اختصاصی به آرشیوی قوی از اجزا و قطعات اصل و فابریک دسترسی دارد. بنابراین در هر لحظه و به هر دلیل اگر نیاز به تعویض قطعه ای باشد به راحتی می توان با تکیه بر این آرشیو، یک قطعه اورجینال و فابریک را جایگزین کرد و از عملکرد صحیح و بهینه آن نیز مطمئن بود.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی یکی از نمایندگی های مجاز و معتبری است که در حوزه فروش و خدمات پس از فروش کمپانی ال جی به صورت اختصاصی و حرفه ای فعالیت می کند. این فعالیت کاملا قانونی و بر اساس مقررات موجود است. به همین دلیل است که کمپانی ال جی می تواند خدمات پس از فروش اصل و شرکتی را به همه کاربران خود ارائه دهد. در نمایندگی ال جی می توانید به کمک خدمات مشاوره ای رایگان و حرفه ای در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید و در نهایت یک خرید بهینه و کاملا منحصر را تجربه کنید. در نمایندگی ال جی تسهیلات و امکانات بسیار دیگری برای تامین رفاه حال کاربران در نظر گرفته شده است که می توانید ضمن تماس با این نمایندگی از چگونگی آنها اطلاع یابید.

واحد های تعمیرات ال جی

کمپانی ال جی در زمینه های مختلفی فعالیت دارد. طیفی وسیعی از محصولات را طراحی، تولید و روانه بازار می کند. به همین دلیل است که واحد های تعمیرات ال جی را راه اندازی کرده ایم. در هر یک از این واحد ها می توانید مجموعه ای از خدمات حوزه ترمیم و تعمیر و عیب یابی را با کیفیت بالا دریافت کنید. این واحد ها مجهز هستند به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته که هر کدام در جایگاه خود، کارایی بسیار بالایی دارند. در واحد های تعمیرات ال جی هیچ مشکلی بدون راه حل باقی نخواهد ماند و همه کاربران می توانند مطمئن باشند که با در دست داشتن هر یک از محصولات مشکل دار ال جی، می توانند بهترین خدمات حوزه تعمیرات را دریافت کنند و مشکل را برطرف نمایند.

اخبار، اطلاعات، مقالات مرتبط و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی ال جی را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

محصولات ال جیاطلاعات بیشتر »
سوالات متداول ال جیاطلاعات بیشتر »
اخبار ال جیاطلاعات بیشتر »
مقالات ال جیاطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+