جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه قفل کودک تلویزیون ال جی را باز کنیم؟

باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی، به چند روش امکان پذیر است. چنانچه قفل کودک را فعال کرده و رمز آن را فراموش کرده اید، باید با یکی از روش هایی که در ادامه آموزش می دهیم، این قفل را باز کنید. بیشتر تلویزیون های جدید و حتی برخی از تلویزیون های قدیمی تر، به قفل کودک مجهز هستند. با استفاده از این قابلیت، می توان کودکان را برای تماشای محتوای نامناسب محدود کرد و مانع از آسیب دیدگی روح و روان آنها شد.

اما اگر پسورد را فراموش کنید چه؟ یا اگر بخواهید آن را حذف کرده و غیرفعال کنید چطور؟ در این صورت باید با یکی از روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، اقدام به باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی کنید. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، تیم تعمیرات تلویزیون ال جی در مرکز سخت افزار ایران، راهنمایی ها و خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی بدون ریموت کنترل

در بسیاری از مدل های تلویزیون lg می توان قفل کودک را بدون ریموت کنترل باز کرد. البته بهتر است که با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه و نکات درج شده در آن، مراحل حذف قفل تلویزیون ال جی را دنبال کنید. اما اگر به کنترل دسترسی ندارد، باید از دکمه‌ هایی که روی خود تلویزیون تعبیه شده ‌اند، استفاده کنید. برای باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی بدون استفاده از ریموت کنترل، اول دکمه‌ menu را فشار دهید.

در میان گزینه هایی که نمایش داده می شوند، گزینه‌ options را انتخاب کنید. سپس lock child  یا v- chip را انتخاب کنید. (این دو گزینه به یک معنا هستند و ممکن است در تلویزیون های مختلف، یکی از آنها را ببینید) در نهایت گزینه‌ remove child lock را انتخاب کنید تا یک صفحه یا کادر باز شود. سپس رمز را وارد کرده و با زدن دکمه Enter  کار را تمام کنید.

حذف قفل کودک تلویزیون ال جی با ریموت کنترل

برای باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی با ریموت کنترل هم باید مراحل قبل را طی کنید. تنها تفاوت این است که این بار باید گزینه های روی کنترل را فشار دهید. دکمه منو، گزینه options، سپس v- chip یا lock child و پس از آن remove child lock را بزنید و بعد از وارد کردن پسورد، اینتر کنید. اما اگر پسورد را در اختیار نداشته باشید چه؟! در بخش بعدی این مورد را نیز بررسی می کنیم.

فراموش کردن قفل کودک در تلویزیون ال جی

باز کردن قفل کودک تلویزیون ال جی در صورت فراموش کردن رمز، کمی متفاوت است. در این شرایط نیاز به ریست تلویزیون ال جی است که این کار، حساسیت ها و ظرافت های خاصی داشته و بهتر است توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. برای حذف رمز قفل کودک و ریست کردن تلویزیون ال جی باید از ریموت کنترل مادر استفاده کنید.

این ریموت کنترل‌ها در دسترس همه قرار ندارند و فقط در مراکزی که مخصوص تعمیرات، پشتیبانی و خدمات تلویزیون هستند، موجود هستند. در کنترل مادر، دکمه ‌ای با عنوان INSTUP  وجود دارد که اول باید آن را فشار دهید. سپس صفحه یا کادری باز می شود که مربوط به وارد کردن رمز است. در این حالت شما باید از رمزهای از پیش تعریف شده‌ ای مانند ۰۰۰۰ یا ۰۴۱۳ استفاده کنید. پس از وارد کردن رمز، تلویزیون خاموش شده و باید آن را روشن کنید. سپس می توانید تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید