اشتراک گذاری

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

این روزها تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که برای انجام خیلی از کارها می توانید از موبایل استفاده کنید؛ اما می دانستید که می توانید موبایلتان را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید و به جای اینکه حین کار کردن با موبایل دنبال کنترل تلویزیون هم بگردید تا صدای آن را کم کنید یا کانال را عوض کنید، از موبایلتان به عنوان کنترل تلویزیون استفاده کنید؟ اما چطور؟ سه روش برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون وجود دارد که شامل: وای فای، وای فای دایرکت و مادون قرمز می باشند؛ منتهی دو روش اول یعنی استفاده از وای فای و وای فای دایرکت برای تبدیل کردن گوشی به ریموت کنترل تلویزیون، کاربردی نیستند و با استفاده از این دو روش تنها می توانید محتوای داخل گوشی را در تلویزیون تماشا کنید؛ بنابراین بهترین روش برای انجام این کار استفاده از قابلیت مادون قرمز است.

برای اینکه بتوانید با استفاده از روش مادون قرمز، گوشی خود را به کنترل تلویزیون ال جی تبدیل کنید، هم باید گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی کند و هم اینکه به یک نرم افزار با نام Remote for LG TV نیاز دارید؛ البته اگر گوشی شما از مادون قرمز پشتیبانی نمی کند، می توانید دانگل مادون قرمز را خریداری کرده و به گوشی خود متصل کنید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا نحوه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی را با استفاده از مادون قرمز به شما آموزش دهیم.

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

فعال سازی مادون قرمز در گوشی های هوشمند

پیش از تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی یا هر برند دیگری، باید مادون قرمز موبایل را فعال کنید. برخی از گوشی های هوشمند از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند؛ اما در مدل های دیگر، باید  infrared را فعال کنید.

معمولا باید برای فعال کردن مادون قرمز در موبایل، از اپ هایی همچون ASmart Remote IR، AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control، Universal TV Remote، Remote Control For All TV و … استفاده کنید. برنامه را نصب کرده و مدل دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت با گرفتن درگاه مادون قرمز به سمت آن دستگاه، آن را کنترل کنید.

آشنایی با فناوری مادون قرمز یا IR در گوشی های هوشمند

بهتر است قبل از اینکه به سراغ تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی با فناوری مادون قرمز برویم کمی شما را با این فناوری آشنا کنیم. درواقع مادون قرمز یا IR یک فناوری بی سیم موبایل است که برای ارتباط دستگاه با برد کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. البته همه گوشی های هوشمند دارای این فناوری نیستند و برای اینکه بفهمید گوشی شما دارای مادون قرمز است یا خیر نیاز به کمی جستجو در اینترنت دارید؛ البته همانطور که اشاره کردیم اگر موبایل شما از این فناوری پشتیبانی نمی کند، می توانید فرستنده مادون قرمز را خریداری و به گوشی خود متصل کنید.

البته فناوری مادون قرمز به دلیل برخوردار بودن از برد کوتاه، قادر به عبور از دیوارها نیست و زمانی برای شما کاربرد خواهد داشت که بخواهید موبایل خود را در مقابل تلویزیون بگیرید و از این طریق تلویزیون خود را کنترل کنید؛ بنابراین با استفاده از این فناوری نمی توانید زمانی که خودتان در یک اتاق هستید و تلویزیونتان در اتاق دیگری، آن را کنترل کنید.

مراحل تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

پس از نصب اپلیکیشن تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی، به ترتیب زیر عمل کنید:

  • در صفحه ای که باز می شود، گزینه Remote را انتخاب کنید.
مراحل تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی
  • در صفحه جدید، یک لیست از انواع مختلف دستگاه های دیجیتالی مثل تلویزیون، DVD Player، دوربین و… نمایش داده می شود.
  • برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با مادون قرمز، باید گزینه TV را انتخاب کنید.
آموزش تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی
  • حال از شما خواسته می شود که برند تلویزیونی که قصد دارید به کمک مادون قرمز گوشی تلفن همراه اندرویدی خود آن را کنترل کنید را انتخاب نمایید.
  • از طریق باکس جستجوی مشخص شده، نام برند مورد نظر خود را جستجو کرده یا اینکه در لیستی که در پایین باکس نمایش داده شده است، نام برند را یافته و آن را انتخاب نمایید.
  • گوشی شروع به جستجو کرده و تلویزیون را پیدا می کند.
  • پس از شناسایی تلویزیون، پیغامی ظاهر می شود که باید دکمه Let’s Start را بزنید.
کنترل تلویزیون ال جی با موبایل
  • حالا باید برای تبدیل موبایل به ریموت کنترل تلویزیون، دکمه Paired را بزنید.
  • پس از جفت شدن تلویزیون و موبایل، دکمه Power را بزنید تا امکان کنترل کردن تلویزیون توسط گوشی فراهم شود.
مراحل تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی
4/5 (53 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید