اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

این روزها تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که برای انجام خیلی از کارها می توانید از موبایل استفاده کنید؛ اما می دانستید که می توانید موبایلتان را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید و به جای اینکه حین کار کردن با موبایل دنبال کنترل تلویزیون هم بگردید تا صدای آن را کم کنید یا کانال را عوض کنید، از موبایلتان به عنوان کنترل تلویزیون استفاده کنید؟ اما چطور؟ سه روش برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون وجود دارد که شامل: وای فای، وای فای دایرکت و مادون قرمز می باشند؛ منتهی دو روش اول یعنی استفاده از وای فای و وای فای دایرکت برای تبدیل کردن گوشی به ریموت کنترل تلویزیون، کاربردی نیستند و با استفاده از این دو روش تنها می توانید محتوای داخل گوشی را در تلویزیون تماشا کنید؛ بنابراین بهترین روش برای انجام این کار استفاده از قابلیت مادون قرمز است.

برای اینکه بتوانید با استفاده از روش مادون قرمز، گوشی خود را به کنترل تلویزیون ال جی تبدیل کنید، هم باید گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی کند و هم اینکه به یک نرم افزار با نام Remote for LG TV نیاز دارید؛ البته اگر گوشی شما از مادون قرمز پشتیبانی نمی کند، می توانید دانگل مادون قرمز را خریداری کرده و به گوشی خود متصل کنید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا نحوه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی را با استفاده از مادون قرمز به شما آموزش دهیم.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

با فناوری مادون قرمز یا IR در گوشی های هوشمند آشنا شوید

بهتر است قبل از اینکه به سراغ تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی با فناوری مادون قرمز برویم کمی شما را با این فناوری آشنا کنیم. درواقع مادون قرمز یا IR یک فناوری بی سیم موبایل است که برای ارتباط دستگاه با برد کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. البته همه گوشی های هوشمند دارای این فناوری نیستند و برای اینکه بفهمید گوشی شما دارای مادون قرمز است یا خیر نیاز به کمی جستجو در اینترنت دارید؛ البته همانطور که اشاره کردیم اگر موبایل شما از این فناوری پشتیبانی نمی کند، می توانید فرستنده مادون قرمز را خریداری و به گوشی خود متصل کنید.

البته فناوری مادون قرمز به دلیل برخوردار بودن از برد کوتاه، قادر به عبور از دیوارها نیست و زمانی برای شما کاربرد خواهد داشت که بخواهید موبایل خود را در مقابل تلویزیون بگیرید و از این طریق تلویزیون خود را کنترل کنید؛ بنابراین با استفاده از این فناوری نمی توانید زمانی که خودتان در یک اتاق هستید و تلویزیونتان در اتاق دیگری، آن را کنترل کنید.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با استفاده از مادون قرمز

  1. همانطور که اشاره کردیم برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی، اول از همه باید مطمئن شوید که گوشی شما از فناوری مادون قرمز پشتیبانی می کند یا خیر؛ درصورتی هم که از این فناوری پشتیبانی نمی کند، می توانید یک دانگل مادون قرمز خریداری کرده و آن را به گوشی خود متصل کنید.
  2. سپس در گوشی خود وارد برنامه پلی استور شوید و نرم افزار Remote for LG TV را دانلود کرده و بر روی آن نصب کنید.
  3. حالا نرم افزار Remote for LG TV را که دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کرده اید، باز کنید.
  4. اکنون گوشی خود را مقابل تلویزیون ال جی بگیرید تا این نرم افزار با استفاده از فناوری مادون قرمز، تلویزیون شما را پیدا کند و به آن وصل شود. اکنون به راحتی می توانید با گوشی خود، درون نرم افزار Remote for LG TV، تلویزیون ال جی را کنترل کنید و هر کاری که با کنترل تلویزیون انجام می دادید را به وسیله گوشی خود انجام دهید.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید