جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مدل تلویزیون ال جی را تشخیص دهیم؟

تشخیص مدل تلویزیون ال جی با توجه به اعداد و حروفی که در نام مدل قید شده است، معمولا کار ساده ای نیست. بسیاری از کاربران حتی چند سال بعد از خرید تلویزیون خود هم نام و مدل آن را دقیقا نمی دانند. این درحالی است که اگر شما با نحوه نامگذاری تلویزیون های ال جی آشنایی داشته باشید، به راحتی می توانید اطلاعات مهم مربوط به این دستگاه را به دست بیاورید.

کشور سازنده، نوع نمایشگر، سال عرضه، سایز و بسیاری اطلاعات دیگر، در مواردی مثل تعمیر تلویزیون یا فروش آن کاربرد دارند. روش های مختلفی برای تشخیص مدل تلویزیون ال جی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان یا خدمات تخصصی هم می توانید با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تشخیص مدل تلویزیون ال جی

تشخیص مدل تلویزیون ال جی با توجه به سایز

با توجه به سایز تلویزیون، می توان مدل این دستگاه را تشخیص داد. اولین عدد قرار گرفته در سمت چپ، نشان دهنده و سایز تلویزیون است که با اینچ محاسبه می گردد. با توجه به این عدد، می توانید بدانید که تلویزیون شما چند اینچی است. همچنین برخی از سری های تلویزیون در سایزهای خاصی تولید می شوند؛

به عنوان مثال تلویزیون های 4K معمولا در ابعاد بزرگ تولید و عرضه می شوند و از این طریق می توان حدس زد که تلویزیون مورد نظر از کیفیت تصویر فورکی پشتیبانی می کند یا نه. اگر این روش اطلاعات کافی به شما نداد، برای تشخیص مدل تلویزیون ال جی از روش های دیگر استفاده کنید.

شناسایی مدل تلویزیون ال جی با توجه به مدل نمایشگر

یکی دیگر از روش های تشخیص مدل تلویزیون ال جی، شناسایی کردن مدل نمایشگر است. معمولا اولین حروف بعد از اسم تلویزیون، مربوط به مدل صفحه نمایش است. به عنوان مثال اگر این حرف S باشد، یعنی تلویزیون مورد نظر از نوع Super UHD Nanocell است. حرف U نمایشگر UHD LED را نشان می دهد و حرف E  هم برای نمایشگرهای OLED انتخاب شده است. اگر این حرف L باشد، یعنی پنل تلویزیون شما از نوع LED است.

تشخیص مدل تلویزیون lg از طریق سال تولید

با توجه به سال تولید تلویزیون هم می توان مدل آن را تشخیص داد. در بیشتر مدل ها، حرفی که بعد از حرف نمایشگر می آید، سال تولید را نشان می دهد. برای تشخیص مدل تلویزیون ال جی از این روش، باید بدانید که هر حرف معرف چه سالی است. برند ال جی برای هرسال، حروف زیر را در نظر گرفته است:

حرف :Q تولید سال 2022

حرف P: تولید سال 2021

حرف N: تولید سال 2020

حرف M: تولید سال 2019

حرف K: تولید سال 2018

حرف J: تولید سال 2017

حرف H: تولید سال 2016

تشخیص دادن مدل تلویزیون به کمک سری ساخت

سری ساخت هم راه دیگری برای تشخیص مدل تلویزیون ال جی است. اولین عددی که بعد از حروف نمایشگر و سال تولید می آید، سری ساخت تلویزیون را نشان می دهد. همچنین اعدادی که بعد از این عدد می آیند، مدل تلویزیون مورد نظر را به صورت کامل معرفی می کنند.

شناخت کشورهای سازنده تلویزیون ال جی

اگرچه ال جی یک شرکت کره ای است، اما تلویزیون های این برند به جز کره جنوبی، در کشورهای دیگری هم تولید می شوند. جالب است بدانید تلویزیون هایی که حرف P در نام آنها وجود دارد، ساخته اروپا هستند. حرف W معرف کره جنوبی است. اگر تلویزیون در بریتانیا یا سنگاپور تولید شده باشد، با حرف S نشان داده می شود و در نهایت حرف A نشان می دهد که تلویزیون مورد نظر، در ایالات متحده آمریکا ساخته شده است.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید