اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000

در این مطلب با نحوه تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000 و چگونگی ترمیم و تعویض قطعات آن آشنا می شوید. البته نکاتی که در ادامه مطرح می شوند، به هیچ عنوان برای این که خودتان اقدام به تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000 کنید کافی نیستند. اما اطلاعاتی کلی به شما می دهند که می توانند برای شما کاربردی باشند. برای تعمیر تلویزیون ۴۹UB83000 به صورت تخصصی، می توانید از تیم تعمیرات تلویزیون در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

هزینه تعمیر تلویزیون ال‌‌جی ۴۹UB83000

برآورد هزینه تعمیرات تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000، تنها پس از بررسی و عیب یابی دقیق آن امکان پذیر است. باید دید امکان ترمیم قطعات آسیب دیده وجود دارد یا حتما باید آنها را تعویض کرد. حتی نوع قطعه معیوب هم در تعیین هزینه تعمیرات تاثیرگذار است. به عنوان مثال، تعویض پنل تلویزیون هزینه بسیار زیادی دارد. چون پنل قطعه گران قیمتی است و گاهی قیمت یک پنل جدید، با قیمت یک تلویزیون برابری می کند! با این حال در مواردی که آسیب دیدگی جزئی است و نیاز به تعویض قطعات نیست، هزینه تعمیر تلویزیون ال‌‌جی ۴۹UB83000 هم چندان بالا نیست.

خدمات تعمیر تلویزیون lg ۴۹UB83000

بررسی و عیب یابی تلویزیون، تعمیر و تعویض پنل، تعمیرات آمپلی فایر، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، تعمیر اسپیکر، ترمیم و تعویض پاور، تعمیر برد تی کان، تعمیر بک لایت، تعمیر تیونر و تعمیرات تلویزیون در محل، اصلی ترین خدمات تعمیر تلویزیون ال‌جی ۴۹UB83000هستند که به دارندگان این مدل ارائه می شوند. خدمات مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون lg دارای ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران هستند و در صورت نیاز، می توانید انتقادات و شکایت های خود را از طریق تیم پشتیبانی پیگیری کنید.

تعمیر بک لایت ال‌ جی ۴۹UB83000

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون ۴۹UB83000 با ال سی دی ها متفاوت است. این مدل، لامپ فلورسنت ندارد و مجموعه بک لایت، متشکل از چند سری لامپ جدید است. لامپ های ال ای دی، نور بیشتری دارند و در مقابل، انرژی بسیار کمتری هم مصرف می کنند. گاهی یک سری از این لامپ ها می سوزند و مشکلاتی را در نحوه نمایش تصاویر ایجاد می کنند. تیم تعمیر تلویزیون الجی ۴۹UB83000، برای تعمیر بک لایت این دستگاه از لامپ های متناسب با لامپ های قبلی استفاده می کنند. اگر تعمیرکار متوجه شود که یک سری از لامپ ها سوخته اند، کل مجموعه بک لایت تعویض می شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

تعمیر پاور تلویزیون ال‌ جی مدل ۴۹UB83000

اگر تلویزیون شما دیر روشن می شود، احتمالا پاور آن سوخته و یا به هر دلیل دیگری از کار افتاده است. نشانه دیگر خرابی پاور که تنها تعمیرکاران قادر به تشخیص آن هستند، خرابی تراتزیستورهاست. یعنی تنها هنگام عیب یابی تلویزیون مشخص می شود که ترانزیستورها درست کار می کنند یا نه. همچنین گاهی خرابی پاور یا از کار افتادن آن، باعث چشمک زدن چراغ ال ای دی تلویزیون و روشن نشدن دستگاه می شود. در این شرایط می توان با تعمیر پاور تلویزیون، مشکل را حل کرد. البته گاهی باید برای تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000، پاور را با یک نمونه جدید و البته اصل، جایگزین کرد.

تعمیر پنل تلویزیون lg ۴۹UB83000

کارشناسان تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000، هنگام مواجهه با مشکلاتی همچون پیکسل سوختگی، خرابی بک لایت، مشکلات و نواقص Liquid، آبخوردگی پنل و شکستن پنل، برای ترمیم پنل تلاش می کنند. این که آیا پنل قابل ترمیم است یا باید تعویض شود، تا حد زیادی بستگی به این دارد که نوارها و فلت های تصویر تا چه اندازه آسیب دیده اند. در بیشتر موارد، امکان تعمیر پنل وجود ندارد و باید این قطعه را با پنل جدید جایگزین کرد.

تعمیر مین برد تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000

مین برد یکی  دیگر از قطعاتی است که ممکن است در طول مراحل تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000، نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد. مین برد یا برد اصلی، به نوعی کنترل کننده همه بخش ها و اجزای تلویزیون است. این قطعه در واقع سیگنال ها را از ورودی های مختلف دریافت کرده و آنها را پردازش می کند. پردازشگر تلویزیون، حافظه رم، ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI و … بر روی مین برد قرار گرفته اند.

معمولا خرابی مین برد باعث بروز مشکلاتی همچون خاموش شدن تلویزیون، روشن نشدن و قطع شدن صدا می شود. برای تعمیر مین برد تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000 یا هر مدل دیگری، باید اجزای آسیب دیده این قطعه مثل خازنها و مقاومت ها و … تعویض شوند. البته اگر برد سوخته باشد، باید از یک مین برد جدید در تلویزیون استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت تلویزیون OLED با LED چیست؟

تعمیرات تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000 در محل

متاسفانه گاهی خرابی های تلویزیون ناشی از جابجایی غیر استاندارد و ضربه هایی هستند که دستگاه در حین انتقال به تعمیرگاه می خورد. از این گذشته برخی از مشکلات تلویزیون، به گونه ای هستند که برای برطرف کردن آنها نباید دستگاه را تکان داد. در چنین مواردی می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون ال‌ جی ۴۹UB83000 در محل استفاده کنید. کارشناسان سرویس در محل تلویزیون ال جی، تعمیرگاه را به خانه شما می آورند. کافی است با نمایندگی مجاز ال جی تماس بگیرید تا همکاران  ما به آدرس شما بیایند و هرگونه اقدام موثر را برای عیب یابی و تعمیر تخصصی تلویزیون انجام دهند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید