جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دمپر یخچال ال جی

دمپر یکی از قطعات مهم و حیاتی در تمامی یخچال‌ها است که بروز خرابی در آن اختلالاتی را در دمای یخچال ایجاد می‌کند. بنابراین اگر یخچال ال جی شما دچار ناتوانایی‌هایی در کنترل دما شده است یکی از قطعاتی که می‌بایست مودر بررسی قرار گیرد، همین دمپر یخچال ال جی است؛ چرا که یکی از وظایف دمپر، انتقال سرما و برودت موجود در فریزر به داخل یخچال است تا بدین واسطه از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال جلوگیری کند.

به این صورت که هر وقت دمای یخچال بالا برود، فرمانی توسط برد الکتریکی به دمپر داده می‌شود تا دریچه انتقال دهنده هوای سرد را باز کند. با باز شدن این دریچه سرمای موجود در فریزر، توسط یک فن که در فریزر نصب شده از طریق مجرای هوا و دریچه دمپر به درون یخچال انتقال داده می‌شود. در صورت بروز اختلال در دمای یخچال و محرز شدن ایراد در این بخش از دستگاه توصیه می‌شود کار تعمیر و تعویض آن را به کارشناسان نمایندگی ال جی بسپارید.

دمپر یخچال ال جی

خرید دمپر سازگار با یخچال ال جی

برای تهیه این دمپر سازگار با یخچال ال جی، پیش از مراجعه به فروشگاه‌های مربوطه، نیاز است تا مدل یخچال سازنده، و سال تولید یخچال خود را یادداشت نمایید. بعلاوه از برچسب اطلاعات که معمولا در پشت یخچال یا داخل قرار دارد عکسی تهیه کنید و یا آنها را در برگی بنویسید. این کار کمک می‌کند تا دمپر خریداری شده کاملاً مطابق با نمونه قبلی و سازگار با اطلاعات فنی یخچال باشد.

(نکته: دمپر خریداری شده احتمالا دفترچه‌‌ راهنمایی به همراه دارد. در صورت نیاز می‌توانید روش تعمیر و تعویض دمپر یخچال ال جی را با استفاده از این دفترچه راهنما انجام دهید. در صورت عدم آشنایی با این کار توصیه می‌شود با یکی از مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید).

آموزش تعمیر دمپر یخچال ال جی

در صورتی که مراحل عیب‌یابی یخچال را انجام داده‌اید و از بروز خرابی در دمپر یخچال خود مطمئن شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل درج شده در بخش زیر کار تعویض دمپر را بدون نیاز به حضور کارشناس تعمیر یخچال انجام دهید. (نکته: در صورتی که مهارت و دانش این کار ندارید اکیداً توصیه می‌شود از دستکاری یخچال خودداری کرده و تعمیر دمپر یخچال ال جی را به کارشناسان تعمیر بسپارید).

1.خالی کردن اطراف یخچال ال جی:

داخل و اطراف یخچال را خالی کنید تا جا برای کار کردن داشته باشید.

2.برداشتن درپوش دمپر یخچال ال جی:

در عقب یخچال، یک درپوش یا پنل وجود دارد. از طریق این پنل و درپوش می‌توان به دمپر دسترسی پیدا کرد. در صورتی که درپوس با کلیپس نگه داشته شده است کلیپس را با دست بردارید. در صورتی که درپوش با پیچ سفت شده است برای باز کردن آن از پیچ‌گوشتی چهارسو مخصوص استفاده کنید.

3.بررسی کردن داخل درپوش:

داخل درپوش را بررسی کنید و از نبود جسم خارجی مزاحم در آن مطمئن شوید. گاه جسمی مانند تسمه یا فوم ها بین پره ها یا موتور گیر می‌کند و مانع از گردش هوا در داخل یخچال می‌گردد.

4.خارج کردن دمپر قدیمی:

موتور دمپر قدیمی داخل باکس دمپر را پیدا کرده و در آورید. آن را داخل یک پاکت پلاستیک زیپ‌دار قرار دهید.

5.تعویض دمپر یخچال ال جی:

عقب یخچال را باز کرده و واحد دمپر را باز کنید. درپوش را باز نمایید و موتور دمپر را روی دنده قبلی جا دهید. با انگشت‌تان آنرا بچرخانید تا ببینید که دمپر سرجایش است. از جاگیری درست و صحیح موتور دمپر و پره ها مطمئن شوید.

6.بستن واحد و تنظیم دما واحد:

واحد دمپر را در یخچال ال جی ببندید و تنظیمات دمایی را روی حالت نرمال قرار دهید.

7.قرار دادن موادغذایی در یخچال:

مواد غذایی را سرجایشان در داخل یخچال برگردانید.

8.بررسی واحد دمپر:

این مرحله از تعمیر دمپر یخچال ال جی اختصاص به بررسی واحد دمپر دارد. پس از قرار دادن موادغذایی در یخچال اجازه دهید تا یخچال چند ساعت کار کند. پس از چند ساعت مجدداً یخچال را بررسی کنید و از مناسب بودن میزان خنکی دستگاه مطمئن شوید. در صورت تداوم اشکال در دمپر یخچال، جهت بررسی دستگاه و تعمیر مشکل با یکی از نمایندگی های مجاز ال جی تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها، سرویس های تخصصی مرتبط با یک دستگاه به مراجعان ارائه می گردد. مراجعان به این مرکز، بسته به نوع دستگاه و اشکال پیش آمده در آن به یکی از پارت های تعمیرات لوازم خانگی راهنمایی شده و در آن سرویس های مورد نیاز را دریافت می کنند.

در صورتی که دستگاه معیوب دارای وزن و ابعاد بالایی است و امکان جابجایی و حمل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، تعمیرات مرتبط با آن با استفاده از سرویس در محل انجام می پذیرد. در این سرویس، کارشناسان تعمیر خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را بر روی دستگاه معیوب اِعمال می کنند.

خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی به یُمن وجود کارشناسان زبده با بالاترین سطح کیفی و با استفاده از مؤثرترین متدهای تعمیر انجام می‌پذیرد. صبر و شکیبایی کارشناسان در حین کار و ارائه‌ راهنمایی ‌های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از دلایل موفقیت مجموعه تعمیرات ال جی در حیطه خدمات ‌رسانی بوده‌ است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید