جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا سینی ماکروفر نمی چرخد؟

استفاده از ماکروفر جزء امور روزمره خانه ‌ها محسوب می ‌شود. یکی از ویژگی‌ های مهم این دستگاه، چرخش سینی داخلی ماکروفر است که به ترتیب و یکنواخت گرم شدن غذا ها کمک می ‌کند. اما در برخی مواقع، ممکن است مشاهده شود که سینی ماکروفر به درستی نمی چرخد. این مشکل می تواند ناشی از دلایل مختلف باشد. از جمله دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر می توان به وجود مانع در مکانیسم چرخش و خرابی سیستم چرخش اشاره کرد. در این مقاله، به بررسی علل مشکل نچرخیدن سینی مایکروفر می پردازیم و به صورت تخصصی راهکارهای حل مشکل نچرخیدن سینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

نچرخیدن سینی ماکروفر

بررسی دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر

1. موانع جلوی چرخش

وجود اشیاء جامد در زیر یا در دور سینی ماکروفر می ‌تواند از چرخش آن جلوگیری کند. اگر سینی به صورت صحیح در مکان قرار نگیرد، ممکن است چرخش مختلفی انجام شود یا به ‌طور کامل متوقف شود.

2. خرابی مکانیسم چرخش

اگر مکانیزم چرخش سینی دچار خرابی یا آسیب شده باشد، چرخش به درستی انجام نمی ‌شود. گاهی اوقات تنظیمات یا کنترل‌ های ماکروفر به‌صورت اتفاقی قفل می‌ شوند که این موضوع ممکن است از چرخش سینی جلوگیری کند.

این مقاله را از دست ندهید: روشن نشدن ماکروفر

راهکارهای عمومی رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر

1. بررسی موانع چرخش سینی مایکروفر

مطمئن شوید که هیچ شیء جامدی زیر یا دور سینی ماکروفر نیست که ممکن است از چرخش آن مانع شود.

2. قراردادن صحیح سینی ماکروفر

سینی را به ‌طور صحیح و در مکان مناسب درون ماکروفر قرار دهید.

3. بررسی مکانیزم چرخش

مطمئن شوید که مکانیزم چرخش سینی به‌ طور صحیح عمل می‌کند و دچار هیچ خرابی نیست. همچنین در صورتی که دستگاه شما خراب است از طریق نمایندگی تعمیر ماکروفر، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید این مشکل را به صورت رایگان برطرف نمایید.

4. بررسی تنظیمات ماکروفر

کنترل‌ ها و تنظیمات ماکروفر را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که دستگاه قفل نشده و به درستی تنظیم شده است. اگر سینی ماکروفر به درستی چرخش نمی ‌کند، ابتدا موانع جلوی چرخش را برطرف کنید و سپس مکانیزم چرخش را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که تنظیمات دستگاه به درستی انجام شده ‌اند. در صورت لزوم، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا هر گونه خرابی مکانیکی رفع گردد.

رفع مشکل نچرخیدن سینی مایکروفر

5. بررسی های اساسی انجام دهید.

بررسی کنید که میز گردان به درستی روی مسیر قرار گرفته باشد و هیچ غذا یا زباله ای در راه نباشد. مطمئن شوید که صفحه سمت راست به سمت بالا باشد و اگر گزینه ای برای خاموش کردن صفحه گردان وجود دارد، انتخاب نشده است. وقتی مایکروویو را روشن می کنید، مطمئن شوید که درب بسته است و قفل می شود و به جای پخت و پز، تایمر را روشن نمی کنید.

6. مایکروویو را تمیز کنید.

ماکروفر خود را تمیز کنید و از تجمع مواد غذایی که ممکن است باعث نچرخیدن سینی ماکروفر شود، جلوگیری کنید. تمیز کردن مرتب همه لوازم خانگی می تواند تعداد دفعات نیاز به تعمیرات دیگر را کاهش دهد.

خدمات تخصصی نمایندگی ال جی: تعمیر سینی گردان ماکروفر

7. موتور محرک را بررسی کنید.

این همان چیزی است که باعث می شود صفحه هنگام روشن کردن مایکروویو بچرخد و زیر صفحه گردان قرار گیرد. اگر صدای خرابی را می شنوید یا صفحه با حرکات تند می چرخد، موتور محرک معیوب احتمالاً دچار مشکل شده است و باید تعویض شود. اگر موتور به راحتی کار نمی کند، از یک مولتی متر برای بررسی تداوم استفاده کنید. مایکروویو را به طور کامل از برق جدا کنید و پنل پایینی را بردارید. دو سیم متصل به پایین موتور را پیدا کرده و جدا کنید و آن ها را به مولتی متر لمس کنید. اگر تداوم صفر باشد، موتور محرک احتمالاً خوب است و می توانید مایکروویو را دوباره جمع کنید. اگر عدد دیگری باشد، موتور درایو باید تعویض شود.

8. از سالم بودن تکیه گاه سینی اطمینان حاصل کنید.

صفحه مایکروویو در بالای یک تکیه گاه قرار می گیرد که معمولاً سه پره مثلثی یا یک قاب دایره ای با پره ها و چرخ ها برای هدایت صفحه در طول مسیر است. سینی مایکروفر را بیرون بکشید. تکیه گاه باید پایه سینی که روی آن قرار دارد را به راحتی جدا کند. آن را از نظر ترک و سایش، به خصوص روی چرخ ها بررسی کنید. چرخ ها و مسیر را تمیز کنید و مطمئن شوید که همه چیز به آرامی می چرخد.

9. محل قرار گیری سینی را بررسی کنید.

درست زیر تکیه گاه باید محل قرار گیری باشد. معمولاً از پلاستیک سخت ساخته شده و از کف مرکزی مایکروویو بیرون می آید. وقتی مایکروویو روشن است روشن می شود و باعث می شود صفحه و تکیه گاه بچرخند. ممکن است سه شاخک به شکل مثلث زیر یک صفحه گرد یا شبیه یک غلتک مرکزی داشته باشد. سینی و تکیه گاه مایکروویو را بیرون بکشید و کنار بگذارید. محل قرار گیری را از نظر سایش یا آسیب بررسی کنید، به خصوص در داخل سوراخی که به موتور متصل می شود. اگر به خوبی وصل نشود، با موتور محرک نمی چرخد و باید تعویض شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید