جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض باتری لپ تاپ ال جی

باتری یکی از قطعات مصرفی لپ تاپ به حساب می آید که دیر یا زود خراب شده و دست شما را توی پوست گردو می گذارد؛ بنابراین یک روزی مجبور به تعویض آن می شوید، اما رعایت یکسری تکنیک ها می تواند به افزایش طول عمر باتری لپ تاپ کمک کند؛ به همین دلیل تصمیم داریم علاوه بر بررسی علائمی که نشان می دهند باتری لپ تاپ به پایان عمر خود رسیده است، شما را با تکنیک هایی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ آشنا کنیم؛ تا خیلی زود مجبور به تعویض باتری لپ تاپ خود نشوید.

علائمی که نشان می دهند زمان تعویض باتری لپ تاپ ال جی رسیده است

  • هشدار دادن ویندوز

خبر خوب این است که برای فهمیدن اینکه باتری لپ تاپ شما خراب شده است یا خیر، نیازی نیست که خیلی خودتان را به زحمت بیندازید؛ چراکه خود ویندوز وقتی که از کاهش بازدهی باتری لپ تاپ مطلع شود به شما هشدارهای لازم را می دهد؛ به گونه ای که یک ضربدر قرمز رنگ در قسمت پایین نوار وظیفه و روی باتری نمایش داده می شود. زمانی که چنین هشداری را مشاهده کردید، باید لپ تاپ خود را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ال جی بسپارید تا تکنسین های این مرکز اقدام به تعویض باتری لپ تاپ شما کنند.

تعویض باتری لپ تاپ ال جی
  • داغ شدن مداوم باتری لپ تاپ

یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد زمان تعویض باتری لپ تاپ رسیده است، داغ کردن مداوم آن است. داغ کردن باتری لپ تاپ، حین اجرای بازی ها و نرم افزارهای سنگین کاملا طبیعی است، چراکه استفاده از منابع باتری در این شرایط افزایش پیدا می کند؛ اما اگر باتری لپ تاپ خود به خود هنگام اجرای برنامه های سبک هم داغ کند یعنی اینکه دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.


  • خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

با وجود اینکه خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می تواند از عوامل متعددی نشات گرفته باشد؛ اما یکی از دلایل بروز این مشکل به پایان رسیدن عمر باتری لپ تاپ است. سایر عواملی که در خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ دست دارند شامل: خرابی مین برد و منبع تغذیه لپ تاپ می باشند؛ اما اگر دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ خراب شدن مین برد یا منبع تغذیه آن باشد، لپ تاپ پس از خاموش شدن، اصلا روشن نخواهد شد؛

درصورتی که اگر دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ به پایان رسیدن عمر باتری آن باشد، لپ تاپ مجددا روشن خواهد شد؛ اما ممکن است بعد از گذشت چند دقیقه دوباره خود به خود خاموش شود. اگر چنین مشکلی برای لپ تاپ شما به وجود آمده، بهتر است تعویض باتری لپ تاپ خود را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ال جی بسپارید. دلیل هنگ کردن لپ تاپ چیست ؟ می توانید این مطلب را هم بخوانید.


  • کاهش بازدهی باتری نسبت به قبل

اگر در گذشته باتری لپ تاپ شما می توانست 5 ساعت شارژ نگه دارد اما اکنون تنها 3 ساعت شارژ نگه می داد، یعنی اینکه بازدهی آن کاهش پیدا کرده است و نیاز به تعویض دارد. درواقع یکی از نشانه های خرابی باتری لپ تاپ که بالاخره دیر یا زود هر کاربری با آن مواجه می شود، این است که بازدهی باتری به مرور زمان کمتر و کمتر می شود؛ تا جایی که اصلا نمی تواند شارژ نگه دارد و موجب خاموش شدن ناگهانی سیستم می شود.

چگونه می توان طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش داد؟

  • از خالی شدن کامل باتری لپ تاپ جلوگیری کنید

متاسفانه بعضی از کاربران لپ تاپ تا زمانی که شارژ باتری لپ تاپ به صفر درصد نرسد و سیستم آن ها خاموش نشود، تصمیم نمی گیرند که باتری لپ تاپ را شارژ کنند؛ که همین مسئله موجب کاهش طول عمر باتری و تعویض باتری لپ تاپ می شود. بنابراین بهتر است برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ از خالی شدن کامل آن جلوگیری کنید. اگر هم حین کار با لپ تاپ فراموش می کنید که لپ تاپتان را به شارژ بزنید، جای نگرانی نیست؛ چراکه خود ویندوز قبل از تمام شدن شارژ کامل باتری به شما یادآوری می کند که لپ تاپتان را به شارژ بزنید.

  • نور صفحه نمایش لپ تاپ را کاهش دهید

نور صفحه نمایش عاملی است که بیشترین میزان استفاده از باتری لپ تاپ را دارد؛ از این رو زمانی که میزان نور نمایشگر لپ تاپ را تا آخرین حد آن افزایش می دهید، فشار زیادی به باتری لپ تاپ وارد می شود. با این وجود بهتر است برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ خود، نور صفحه نمایش لپ تاپ را در حد متوسط قرار دهید.

  • باتری لپ تاپ را بر روی حالت Power Saver قرار دهید

احتمال دارد لپ تاپ شما به صورت پیش فرض بر روی حالت Balance و High Performance قرار داشته باشد؛ که همین مسئله موجب می شود عمر باتری لپ تاپ کاهش پیدا کند و خیلی زود مجبور به تعویض باتری لپ تاپ خود شوید؛ از این رو بهتر است باتری لپ تاپ را بر روی حالت Power Saver قرار دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد کنترل پنل شوید.
  2. گزینه Hardware and Sound را انتخاب کنید.
  3. اکنون می توانید گزینه Power Option را مشاهده کنید و آن را بر روی حالت Power Saver قرار دهید.
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید