جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خلاقیت‌ ال جی در هوشمند کردن خانه‌ها

عدم موفقیت ال جی در تولید گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و جذب بازار این حوزه سبب شده تا این شرکت، تمرکز ویژه‌ خود را صرف بازار لوازم خانگی کند. در همین راستا، ال‌جی تراشه‌ی هوش مصنوعی جدیدی را تولید کرده تا از آن در لوازم خانگی تولید شده در شرکت های خود استفاده کند. البته این اقدام را نمی‌توان اولین تلاش ال جی برای هوشمند کردن خانه‌ها دانست چرا که ال جی پیش از این نیز فناوری‌هایی مثل رانندگی خودکار را ارائه داده بود.

چنان که ال جی اعلام کرده، تراشه‌ی جدید ال‌جی دارای موتور شبکه‌ی عصبی مخصوصی است که الگوریتم‌های یادگیری عمیق را بهبود می‌بخشد. این تراشه در واقع مغز و فرمانده دستگاه های هوشمندی خواهد بود که قرار است در آینده تولید شوند.

خلاقیت‌ ال جی در هوشمند کردن خانه‌ها

تراشه‌های ال جی در هوشمند کردن خانه‌ها

تراشه‌های تولید شده توسط ال جی قابل استفاده در اکثر لوازم خانگی، نظیر جاروبرقی‌های‌ رباتی، ماشین‌های ظرفشویی، یخچال‌فریزرها، دستگاه‌های تهویه‌ی هوا و … هستند. ویژگی برجسته و مهمی که این تراشه‌ها دارند، عدم نیاز آنها به اینترنت است. ویژگی دیگر این تراشه‌ها برخورداری آنها از بخش سخت‌افزاریِ مجزایی است که کارکرد آن ذخیره‌سازی داده‌های شخصی کاربر است. ال جی اعلام کرده که این تراشه‌ها، علاوه بر هوشمند کردن خانه‌ها می‌توانند با استفاده از هوش بصری محیط، موقعیت مکانی، اشیاء و کاربران را بهتر تشخیص دهد و به راحتی تغییرات شیمیایی و فیزیکی ایجاد شده در محیط را شناسایی کنند.

تمامی این قابلیت ها کمک میکند تا دستگاه‌های هوشمند خانگی عملکرد بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشند. البته ال جی تنها شرکتی نیست که در پی استفاده از هوش مصنوعی در محصولات و تولیدات خود بوده است. بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان یعنی فیسبوک و شرکت‌های دیگری مثل آمازون و اپل نیز در گزارش‌های اخیر خود نشان داده‌اند که چندان بی‌علاقه به این حوزه نیستند و در حال کار بر روی تراشه‌های هوشمند هستند.

شرکت‌های فعال در تولید تراشه‌های هوشمند

همانگونه که گفته شد، ال جی تنها شرکتی نیست که درصدد تولید و استفاده از تراشه‌های هوشمند در تولیدات خود بوده است. گزارش‌های ارائه شده از شرکت های مختلفی نظیر اینتل و آرم و انویدیا نیز نشان می‌دهد که این شرکت‌ها نیز به‌دنبال ارائه‌ی قابلیت‌های هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی در قالب تراشه هستند. بر اساس گزارشی که سال گذشته توسط نیویورک تایمز منتظر شده حدود ۴۵ درصد از استارتاپ‌ها در حال کار بر روی تراشه‌های هوشمندی هستند که بتوان آنها را در ماشین‌های خودران یا فناوری‌های مرتبط با دستورهای صوتی استفاده کرد. در این میان ال جی نیز عنوان کرده که علاوه بر استفاده از تراشه‌های هوشمند جهت هوشمند کردن خانه‌ها در صدد است تا از این ابزار در سایر محصولات آینده‌ی ال‌جی نیز استفاده کند.

نمایندگی ال جی سرویس

کاربران و متقاضیان کلیه محصولات ال جی می‌توانند با حضور در نمایندگی ال جی در تهران، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تولیدات این برند اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات را دریافت نمایند. کارشناسان حاضر در نمایندگی رسمی LG، ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با محصولات ال جی نظیر تعمیر و فروش لوازم خانگی ال جی (اعم از یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروفر و … )، تعمیر و فروش دستگاه‌های هوشمند ال جی (نظیر موبایل، لپ تاپ و .. )، تعمیر و فروش تجهیزات چاپ ال جی (اعم از دستگاه کپی، فکس و .. ) و مواردی از این دست هستند.

شایان ذکر است مدیریت نمایندگی تعمیرات ال جی به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان خود، تمامی عملیات اجرا شده به دست کادر فنی خویش را گارانتی نموده و به شما این اطمینان را می‌دهد که خدمات ارائه شده از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار باشند.

امتیاز شما به این نوشته