جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نکاتی در مورد حالت گرمایش کولرهای گازی ال جی

یک سری از مدل های کولر گازی برند ال جی دارای قابلیت های دوگانه ای هستند. این کولر ها هم قادر به سرمایش فوق العاده ای در فصل گرما بوده و همچنین می توان از گرمایش کولر گازی ال جی نیز در فصل گرما استفاده کرد. از آن جایی که در روز های ابتدایی سرد شدن هوا به سر می بریم، برای بسیاری از دارندگان این وسایل، دانستن نکاتی در خصوص نحوه تبدیل حالت سرمایشی به حالت بخاری کولرهای ال جی ضروری است.

برای این کار به یک سری تنظیمات نیاز است. این دستگاه ها اگر به درستی تنظیم شوند، می توانند گرمای مطلوبی را در روز های سرد فراهم کنند. گرمایش کولر گازی ال جی دمای بسیار مطلوبی را فراهم می کند و استفاده از آن ها امن و راحت است. این دستگاه ها یک دمای متعادل و بسیار استاندارد را در خانه ایجاد می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای کاملی از تنظیم حالت های گرمایشی این کولرها را بررسی کنیم.

چگونه کولر گازی ال جی را روی حالت گرمایشی تنظیم کنیم؟

اولین اقدامی که باید برای استفاده از حالت گرمایش کولر گازی ال جی انجام داد، تنظیم آن روی حالت بخاری است. اول باید دید آیا سیستم تهویه ای مورد نظر به این قابلیت گرمایشی مجهز است یا خیر. در صورت مجهز بودن، باید از کنترل دستگاه برای تنظیم حالت بخاری کولرهای ال جی استفاده کرد. ابتدا دکمه Mode را زده و در بین گزینه های نمایش داده شده در صفحه، گزینه خورشید را انتخاب کنید. با فشار دادن کلید مود، این گزینه در دستگاه فعال شده و به این ترتیب دستگاه روی حالت گرما تنظیم خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: آموزش تعمیر کولرگازی ال جی

تنظیم دما در حالت گرمایش کولرهای گازی ال جی

نکته مهم بعدی، آموزش نحوه تنظیم کردن محدوده دمایی دستگاه است. باید یک بازه دمایی مناسب را برای دستگاه انتخاب کرد. در حالت بخاری کولرهای ال جی، معمولا می توان دما را بین بازه 16 تا 30 درجه سانتی گراد تعیین کرد. از کلید Temp که روی کنترل کولر قرار دارد می توان برای تنظیم دما در حالت گرمایش کولر گازی ال جی استفاده کرد. این دما را متناسب با دمای بیرون، دمای داخلی و میزان گرمایی که نیاز دارید تعیین کرده تا به هوا و گرمایش مطلوبی در خانه دست یابید.

چرا دمای گرم مطلوب در برخی دستگاه ها وجود ندارد؟

بعد از تنظیم کولر روی حالت گرمایشی، گاهی دمای هوا چندان مطلوب نیست. این مورد می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از این موارد مربوط به سیستم نرمالی است که در حالت گرمایش کولر گازی وجود دارد. حالت پیش گرمایش به صورت نرمال برای جلوگیری از وزش باد سرد از دستگاه عمل می کند. به همین دلیل طبیعی است که در ابتدا دما چندان مطلوب نباشد. این مشکل به مرور برطرف می شود.

مورد دوم مربوط به حالت یخ زدایی کولر گازی می شود. زمانی که دستگاه روی حالت بخاری است، از پنل داخلی آن گرما ساطع می شود. در حالی که از بیرون دستگاه سرما خارج خواهد شد. همین امر بعد از گذشت مدتی موجب یخ زدن کندانسور شده و دستگاه نمی تواند گرمای کافی ایجاد کند. از این رو کولر شروع به دیفراست می کند تا مجددا عمل گرمایش دستگاه به حالت نرمال خود بازگردد.

اهمیت انتخاب کولر گازی مناسب برای عمل گرمادهی

اگر هدف از خرید کولر گازی حالت بخاری کولرهای ال جی باشد، باید در زمان خرید گزینه مناسب را انتخاب کرد. کولرهای گازی که حالت گرمایشی هم دارند، هر یک دارای یک کلاس دسته بندی مشخص بر اساس شرایط آب و هوایی به خصوص اند. از این رو باید متناسب با دمای منطقه ای که از دستگاه در آن جا استفاده می شود، کولر مناسب را انتخاب و خریداری کرد. در مناطق سردسیر، کولر گازی با قدرت گرمایش در دمای بسیار پایین گزینه مطلوب تری خواهد بود. عدم انتخاب کولر با کلاس آب و هوایی مناسب می تواند موجب عدم کارکرد درست حالت بخاری کولرهای ال جی و گرمایش نامناسب آن ها شود.

حالت زمتان کولرگازی ال جی

در صورت گرمایش ضعیف کولر های گازی ال جی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در نهایت اگر تمام تنظیمات را هم درست انجام دهید و کلاس آب و هوایی مناسبی را انتخاب کرده باشید، ممکن است به دلایل زیر گرمایش کولر گازی ال جی چندان مطلوب نباشد:

  • دما و حالت بخاری کولرهای ال جی درست تنظیم نشده است
  • دستگاه در حالت دیفراست است
  • دستگاه روی حالت فن رفته است
  • ممکن است دستگاه دچار نوسانات برقی یا افت ولتاژ شده باشد و به همین دلیل قادر به تولید گرمای کافی نباشد
  • سرمای هوا بیش از حد است و دستگاه قدرت کافی برای تامین گرمای لازم را ندارد. خصوصا در این حالت کولر دائما روی حالت دیفراست می رود
  • کولر گازی نیاز به سرویس های دوره ای دارد و به دلیل کثیف بودن کویل ها و کندانسور دستگاه، عملکرد آن ها ضعیف شده است. در این حالت ها به دلیل فشار دو برابری که روی موتور کولر وجود دارد، دستگاه نمی تواند گرمای مورد نیاز را تامین کند.

چرا حالت گرمایش کولرهای گازی ال جی کار نمی کند؟

سرویس های دوره ای همان طور که گفته شد ضرورت زیادی برای عملکرد بهینه دستگاه های دو منظوره دارد. اما در کنار این مورد، خرابی های دستگاه یا مشکلات مختلف آن می تواند موجب شود که حالت بخاری کولرهای ال جی کلا کار نکند. اگر ظرفیت کولر گازی در مقایسه با متراژ ساختمان مورد استفاده کم باشد یا تناسب کافی را نداشته باشد، به مرور این مشکل ایجاد می شود.

علاوه بر این کم شدن گاز دستگاه یا بروز مشکلات فنی متعدد در سیکل های گرمایش کولرهای گازی ال جی هم می تواند موجب کار نکردن این حالت شود. خرابی قطعاتی مانند فن های داخلی و خارجی، خرابی فیلتر های پنل، خرابی کندانسور دستگاه و بروز مشکل در کمپرسور کولر گازی از دیگر دلایل مهمی است که می تواند موجب از کار افتادن حالت گرمایش آن شود. از این رو باید از تعمیرات تخصصی این دستگاه ها کمک گرفت. حتی می توان از تعمیر کولر گازی ال جی در منزل نیز بهره برد. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیرات تخصصی است که می تواند به صورت حرفه ای تمام مشکلات کولرهای گازی ال جی را برطرف نمایند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید