جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون ال جی

یکی از آموزش هایی که تمام کاربران تلویزیون های ال جی باید با آن آشنا باشند، نحوه اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی است. سینما خانگی یکی از دستگاه های جذابی است که کاربران با اتصال آن به تلویزیون خود، می توانند از یک صدای با کیفیت تر، استودیویی و هیجان انگیز لذت ببرند. در اولین مرحله که این دستگاه را خریداری می کنیم، نصب و راه اندازی آن از طرف نمایندگی به صورت تخصصی انجام می شود.

اما اگر به کارشناس مربوطه برای نصب و راه اندازی دسترسی نداشته باشیم یا اینکه بعد از جابجایی تلویزیون و سینمای خانگی به نصب و تنظیم مجدد آنها نیاز باشد، باید با روش وصل کردن سینما خانگی به تلویزیون آشنا بود. تعدد سیم ها و ورودی ها و مراحل متعددی که برای تنظیمات این دستگاه ها نیاز است، نصب و اتصال سینماهای خانگی را کمی پیچیده و زمان بر می کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

آموزش وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون ال جی

روش های اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی

اگر از این مطمئن هستید که سینما خانگی شما قابلیت اتصال به تلویزیون را دارد و هر دو دستگاه از تمامی روش های اتصال پشتیبانی می کنند، می توانید از چند روش برای وصل کردن سینما خانگی به تلویزیون استفاده کنید. برای هریک از این روش ها قطعا به یک سری ابزارها و اتصالات نیاز است. بنابراین بسته به دسترسی شما و ورودی های تلویزیون، می توانید از یکی از روش های AV، Optical، AUX، HDMI و یا روش بی سیم برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی استفاده کنید.

اتصال سینما خانگی به تلویزیون از طریق کابل AV

اولین و شاید بتوان گفت قدیمی ترین روشی که برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون lg و دیگر برندها وجود دارد، اتصال از طریق کابل AV یا کابل دو به دو است. کابل AV به رنگ سفید و قرمز است و می توان از آن برای اتصال دستگاه هایی که به پورت AV مجهزند استفاده کرد.

کافی است یک سر کابل ها را به سینمای خانگی و سر دیگر را به تلویزیون وصل کنید تا اتصال بین دو دستگاه برقرار شود. در این روش وصل کردن سینما خانگی به تلویزیون نباید توقع کیفیت صدای بسیار بالایی را داشت. در نظر داشته باشید که شاید برای اتصال به انجام یک سری تنظیمات در دو دستگاه نیز احتیاج باشد.

اتصال سینما خانگی به تلویزیون از طریق کابل AV

وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون از طریق کابل optical

اتصال اپتیکال جزو روش های رایج و کاربردی برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی است که به آن انتقال صدای دیجیتالی نیز گفته می شود. بنابراین در این روش اتصال کیفیت صدا مطلوب است. در صورتی که تلویزیون ال جی دارای پورت اپتیکال باشد می توان از این طریق اتصال بین دو دستگاه را انجام داد.

بعد از تهیه یک کابل اپتیکال، یک سر آن را به ورودی اپتیکال تلویزیون و سر دیگر را به سینمای خانگی وصل کنید. سپس به سراغ تنظیمات صدای سینما خانگی بروید و آن را روی حالت AUX Opt قرار دهید. تنظیمات دیگری که ممکن است به انجام ان نیاز باشد، خاموش کردن بلندگوهای تلویزیون و روش کردن بلندگوهای خارجی است.

اتصال سینما خانگی به تلویزیون lg از طریق کابل AUX

کابل AUX یا کابل یک به دو از دیگر گزینه هایی است که می توان برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی از آن استفاده کرد. باز هم باید مطمئن شوید که پورت AUX در تلویزیون و سینمای خانگی وجود دارد. سپس کابل مورد نظر را تهیه کرده و یک سمت آن را به تلویزیون و سمت دیگر را به کنسول سینما خانگی وصل کنید.

در مرحله بعدی باید تنظیمات صدای بلندگوها را روی حالت AUX قرار داد. به این ترتیب صدای تلویزیون از طریق کابل AUX به بلندگوهای سینمای خانگی منتقل می شود. در استفاده از این روش هم باید کاهش کیفیت صدای انتقال یافته را در نظر گرفت.

اتصال سینما خانگی به تلویزیون lg از طریق کابل AUX

وصل کردن و سینما خانگی با کابل HDMI

بهترین و رایج ترین روشی که برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی پیشنهاد می شود، اتصال از طریق کابل HDMI است. برای استفاده از این روش باید مطمئن باشید که دستگاه ها به پورت HDMI مجهزند و از قابلیت ARC نیز پشتیبانی می کنند. در این صورت با تهیه یک کابل HDMI با کیفیت و اورجینال می توان تلویزیون و سینمای خانگی را به هم وصل کرد.

در نهایت برای این که صدا از طریق بلندگوهای سینمای خانگی پخش شود باید تنظیمات صدای هر دو دستگاه را روی حالت HDMI قرار داد. استفاده از این روش از آن جهت بهترین گزینه است که کیفیت صدا بسیار بالاست و می توان صداهای پخش شده را با وضوح بسیار بالایی دریافت کرد.

وصل کردن و سینما خانگی با کابل HDMI

اینجا تلویزیون 1 الی 24 ساعته تعمیر میشه 👈 تعمیر تلویزیون همراه با گارانتی 👉

اتصال بی سیم سینما خانگی به تلویزیون ال جی

قطعا اتصال بی سیم یک روش راحت و حرفه ای برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون ال جی است. با این حال در تمامی دستگاه ها نمی توان از این روش استفاده کرد، چرا که تنها مدل های پیشرفته تر و جدیدتر تلویزیون های ال جی و سینماهای خانگی از قابلیت اتصال بی سیم پشتیبانی می کنند.

 با این حال اگر هر دو دستگاه قابلیت اتصال بی سیم را داشته باشند، می توان از آن برای وصل کردن سینما خانگی به تلویزیون استفاده کرد. گزینه اتصال بی سیم در تلویزیون و سینمای خانگی گزینه Sound Sync است. با فعال سازی این گزینه می توان سینمای خانگی را به صورت بی سیم به تلویزیون وصل کرد. کیفیت صدا در این روش اتصال نیز بسیار بالاست. نکته مهم در خصوص استفاده از این روش این است که باید حتما برند سینمای خانگی با تلویزیون یکی باشد.

نکات مهم وصل کردن سینما خانگی و تلویزیون

برای وصل کردن سینما خانگی باید به یک سری نکات توجه داشت تا اتصال بدون هیچ مشکلی انجام شود. در زیر این نکات را به صورت خلاصه بررسی می کنیم:

  • در روش اتصال با کابل حتما از کابل با کیفیت و سالم استفاده کنید.
  • به ورودی ها دقت کنید و کابل ها را دقیقا به پورت مربوطه وصل کنید.
  • حتما برای پخش شدن صداها باید باندهای سینما خانگی را به درستی فعال سازی کنید.
  • از درست وصل بودن اتصالات سینمای خانگی مطمئن شوید تا بلندگوها به درستی کار کنند. برای مثال درگاه سبز روی سینمای خانگی مربوط به اتصال بلندگوی سنتر است. درگاه نارنجی اتصال ساب ووفر و درگاه های قرمز، سفید، خاکستری و آبی به ترتیب مربوط به اتصال بلندگوهای سمت راست، چپ و دو بلندگوی پشتی هستند. در صورت وصل نبودن هر کدام در پخش صدا مشکل به وجود می آید.
  • از تنظیمات دستگاه و منوی صوتی سینمای خانگی برای تست کردن و بررسی بلندگوها استفاده کنید.
  • در روش اتصال اپتیکال اگر صدا به بلندگوها منتقل نشود باید در بخش تنظیمات صدا، آن را روی حالت PCM قرار دهید.
  • در نهایت در صورتی که مشکلات انتقال صدا از تلویزیون به بلندگوها برطرف نشود باید تعمیر سینمای خانگی یا تلویزیون ال جی را در نظر داشت.
4.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید