جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی

روشن نشدن کولرگازی می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. دانستن دلایل و روش های رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی می تواند به شما در شناخت بهتر این محصول کمک کند. در این مقاله به بررسی دلایل روشن نشدن کولر گازی الجی می پردازیم و به صورت تخصصی روش های رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم. 

روشن نشدن کولر گازی ال جی

دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی

1. مشکلات منبع تغذیه

یکی از دلایل شایع روشن نشدن کولر گازی مربوط به مشکلات منبع تغذیه است. اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق متصل است. همچنین ممکن است فیوزها سوخته باشند که در این صورت باید آن ها را تعویض کنید.

2. مشکلات ترموستات

 ترموستات که در تعیین دمای دلخواه که کولر تا رسیدن به آن باید کار کند، نقش اساسی دارد. اگر ترموستات کولر گازی شما خراب باشد، ممکن است باعث شود که دستگاه روشن نشود.

3. کثیف بودن فیلتر هوا

فیلترهای هوای کولر گازی باید به طور منظم تمیز شوند. اگر فیلترها کثیف باشند، ممکن است باعث شوند که کولر گازی روشن نشود. برای جلوگیری از این مشکل، باید فیلترهای کولر را هر چند هفته یک بار بشویید.

4. یخ زدن کولر گازی

اگر کندانسور و یا لوله های کولر یخ زده باشند، ممکن است علت روشن نشدن کولر گازی باشد. در این صورت باید دلایل مختلف آن مانند مشکل در فن کولر، بسته شدن لوله ها، سنسورهای کولر، کاهش گاز دستگاه، اشکالات مربوط به کویل اوپراتور، کثیفی فیلترهای هوای کولر و … را بررسی نمایید.

5. انسداد لوله های گاز کولر گازی

مسدود شدن لوله گاز دستگاه نیز می تواند علت روشن نشدن کولر گازی ال جی شما باشد. باید برای بررسی انسداد لوله های گاز کولر گازی اقدام کنید.

این مقاله را از دست ندهید: خاموش نشدن کولر گازی ال جی

6. انسداد لوله های خروج آب

در صورتی که مسیر خروج آب از کولر مسدود شده باشد، ممکن است روی روشن نشدن کولر گازی ال جی تاثیرگذار باشد. برای برطرف کردن مسدود شدن لوله های آب کولر باید آن ها را بررسی کنید تا در صورت مشاهده بسته شدن مسیر، آن را باز کنید.

7. خرابی کمپرسور کولر گازی

کمپرسور یکی از اجزای مهم کولرگازی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود.

8. خرابی خازن کولر گازی

خازن یکی از قطعات الکتریکی کولر گازی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود.

9. معیوب شدن اورلود کولر گازی

اورلود یک قطعه الکتریکی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود.

10. مشکلات برق و سیم کشی کولر گازی

مشکلات برق و سیم کشی نیز می توانند باعث شوند که کولر گازی روشن نشود. در هر صورت، برای عیب یابی کولر گازی ال جی و بررسی علت روشن نشدن آن، بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید جهت رفع مشکل پیش آمده به مرکز گارانتی کننده مراجعه کنید تا خدمات مورد نظر را به صورت رایگان دریافت نمایید.

پیشنهاد نمایندگی ال جی: دلیل خنک نکردن کولر گازی

روش های رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

روشن نشدن کولر گازی می تواند به دلیل مشکلات مختلفی رخ دهد. در ادامه این متن به بررسی روش های رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی می پردازیم.

1. بررسی منبع تغذیه

 اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی برق ورودی است. مطمئن شوید که پریز برق سالم است و سیم های برق به درستی وصل شده اند. همچنین، مطمئن شوید که فیوز یا مدارشکن قطع نشده است.

2. بررسی ترموستات

ترموستات که در تعیین دمای دلخواه که کولر تا رسیدن به آن باید کار کند، نقش اساسی دارد. اگر ترموستات کولر گازی شما خراب باشد، ممکن است باعث شود که دستگاه روشن نشود. در این حالت، باید توسط یک تعمیرکار متخصص کولر گازی ال جی، بررسی و تعمیر شود.

3. تمیز کردن فیلترهای هوا

فیلترهای هوای کولر گازی باید به طور منظم تمیز شوند. اگر فیلترها کثیف باشند، ممکن است باعث شوند که کولر گازی روشن نشود. برای جلوگیری از این مشکل، باید فیلترهای کولر را هر چند هفته یک بار بشویید.

روشن نشدن اسپیلت ال جی

4. بررسی یخ زدن کولر گازی

اگر کندانسور و یا لوله های کولر یخ زده باشند، باید دلایل مختلف آن مانند مشکل در فن کولر، بسته شدن لوله ها، سنسورهای کولر، کاهش گاز دستگاه، اشکالات مربوط به کویل اوپراتور، کثیفی فیلترهای هوای کولر و … را بررسی نمایید.

5. بررسی انسداد لوله های گاز کولر گازی

مسدود شدن لوله گاز دستگاه نیز می تواند علت روشن نشدن کولر گازی باشد. باید برای بررسی انسداد لوله های گاز کولر گازی ال جی خود اقدام کنید.

6. بررسی انسداد لوله های خروج آب

در صورتی که مسیر خروج آب از کولر مسدود شده باشد، ممکن است روی روشن نشدن کولر گازی تاثیرگذار باشد. برای برطرف کردن مسدود شدن لوله های آب کولر باید آن ها را بررسی کنید تا در صورت مشاهده بسته شدن مسیر، آن را باز کنید.

7. بررسی خرابی کمپرسور کولر گازی

 کمپرسور یکی از اجزای مهم کولر گازی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود

8. بررسی خرابی خازن کولر گازی

خازن یکی از قطعات الکتریکی کولر گازی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود

9. بررسی معیوب شدن اورلود کولر گازی

 اورلود یک قطعه الکتریکی است که در صورت خرابی، ممکن است باعث شود که کولر گازی روشن نشود.

10. بررسی مشکلات برق و سیم کشی کولر گازی

 مشکلات برق و سیم کشی نیز می توانند باعث شوند که کولر گازی روشن نشود. در هر صورت، برای عیب یابی کولر گازی و بررسی علت روشن نشدن آن، بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی نیست می توانید جهت دریافت خدمات تخصصی به نمایندگی های تعمیرات مجاز مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید