جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش هواگیری پکیج ال جی

چرا آب خروجی از پکیج سرد و گرم می‌شود؟ دلیل سر و صدای زیاد رادیاتور چیست؟ چرا پکیج نمی‌تواند آب مصرفی را به خوبی گرم کند؟ بروز هر یک از این مشکلات در پکیج ال جی نشان می‌دهد که این دستگاه هواگیری نشده است. اما هواگیری چیست و چرا باید پکیج را هواگیری کرد؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا علاوه‌بر گرفتن پاسخ این سوالات با آموزش هواگیری پکیج آشنا شوید تا خودتان هم بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

آموزش هواگیری پکیج ال جی

چرا باید پکیج را هواگیری کرد؟

قبل از اینکه به آموزش هواگیری پکیج بپردازیم لازم است شما را با دلیل هواگیری پکیج آشنا کنیم. درواقع هواگیری پکیج یکی از پروسه‌های راه‌اندازی این دستگاه است که باید هر سال بر روی پکیج انجام شود در غیر این صورت هوا داخل لوله‌های آب قرار می‌گیرد و اجازه عبور آب را نمی‌دهد. از این‌رو موجب بروز اختلال در عملکرد پکیج می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که هواگیری پکیج برای بهتر کار کردن پکیج انجام می‌شود. به گونه‌ای که باید هر سال در آغاز فصل سرما پکیج را هواگیری کرد.

اگر پکیج هواگیری نشود چه مشکلاتی به وجود می‌آید؟

در کل اگر پکیج را در آغاز فصل سرما هواگیری نکنید با مشکلاتی شامل:

 • سرد و گرم شدن آب مصرفی
 • شنیده شدن سر و صدای زیاد از رادیاتور
 • عدم توانایی پکیج در گرم کردن آب مصرفی
 • گرم و سرد شدن شوفاژها
 • خاموش شدن ناگهانی پکیج و روشن نشدن آن

مواجه خواهید شد. با این وجود بهتر است هر سال در ابتدای فصل سرما، پکیج خود را هواگیری کنید. با دنبال کردن آموزش هواگیری پکیج که در ادامه این مطلب به آن اشاره می‌کنیم، می‌توانید پروسه هواگیری پکیج را خودتان انجام دهید. اما اگر از پس این کار برنیامدید، می‌توانید با نمایندگی پکیج ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های تعمیر پکیج این مرکز جهت هواگیری پکیج شما به آدرس موردنظرتان اعزام شوند.

مراحل آموزش هواگیری پکیج ال جی

 1. در اولین مرحله از آموزش هواگیری پکیج ال جی لازم است این دستگاه را روشن کنید و آن را بر روی حالت گرم کردن قرار دهید.
 2. پیچ هواگیری پکیج در انتهای پمپ این دستگاه قرار داده شده است، آن را پیدا کنید.
 3. حالا با استفاده از یک پیچ‌گوشتی، پیچ هواگیری پکیج را باز کنید. توجه داشته باشید که برای باز کردن این پیچ باید آن را برخلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.
 4. در این مرحله آب به همراه هوا از قسمتی که پیچ آن را باز کردید، خارج می‌شود. توجه داشته باشید که آب خارج شده خیلی داغ است پس باید مراقب باشید که نسوزید. از طرفی بهتر است برای جلوگیری کردن از کثیف شدن محیط، یک دستمال نانو یا میکروفایبر که قدرت جذب بالایی دارد را زیر قسمتی که از آن آب خارج می‌شود قرار دهید.
 5. زمانی که آب و هوا از پکیج خارج می‌شوند، این دستگاه سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند که کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما این سر و صدای زیاد به مرور زمان کم و کمتر می‌شود تا زمانی که کامل قطع می‌شود که نشان می‌دهد هوای پکیج به صورت کامل از این دستگاه خارج شده است.
 6. حالا باید پیچی که انتهای پمپ پکیج قرار داشت و در ابتدا باز کرده بودید را ببندید.
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید