جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر تایمر لباسشویی ال جی

برای تعمیر تایمر لباسشویی ال جی به شکل درست و اصولی، بهتر است حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید. تایمر قطعه مهمی است و تنظیم برنامه شستشو و انجام بی نقص این چرخه تا حد زیادی بستگی به عملکرد آن دارد. اگر تایمر ماشین لباسشویی درست کار نکرده و یا از کار بیفتد، چرخه شستشو مختل می شود. در این حالت کنترل سطح آب و چرخه گردش و تخلیه آب با اختلالات جدی مواجه شده و روند کاری دستگاه از حالت عادی خارج می گردد.

این در حالی است که می توان با تعمیر تایمر لباسشویی ال جی در زمان مناسب، از بروز مشکلات جدی تر در این زمینه پیشگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه عیب یابی و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی lg ادامه مقاله را دنبال کنید. تیم تعمیرات لباسشویی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران هم کنار شما هستند تا این قطعه را به شکل حرفه ای، عیب یابی کرده و ترمیم نمایند.

تعمیر تایمر لباسشویی ال جی

روش های تعمیر تایمر لباسشویی ال جی

برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی lg و دیگر برندها بر حسب شدت و نوع آسیب دیدگی این قطعه اقدام می شود. تعمیر و تعویض سوئیچ و میکروسوئیچ، تعمیر موتور، ترمیم یا تعویض هیدرواستات و تعمیر دستگیره تایمر، اصلی ترین روش هایی هستند که برای ترمیم تایمر در ماشین های لباسشویی اجرا می شوند. تیم تعمیرات لباسشویی ال جی در محل، پس از مراجعه به آدرس شما و بررسی قطعات ذکر شده، اقدامات لازم برای ترمیم و تعویض هریک از آنها را انجام می دهند. چنانچه مشکل با این اقدامات برطرف نشد، یعنی امکان تعمیر تایمر لباسشویی ال جی وجود نداشته و نیاز به تعویض این قطعه است. دقت کنید که در این صورت، تایمر جدید باید حتما اورجینال باشد تا به درستی و بدون ایراد در دستگاه کار کند.

تایمر در ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

تایمر را می توان به عنوان مرکز کنترل ماشین لباسشویی در نظر گرفت. این قطعه، اطلاعات را از سنسورها دریافت کرده و آنها را در قالب دستوراتی معین، به پمپ ها، موتور و سنولوئید ارسال می کند. البته تایمر کارهای دیگر هم انجام می دهد که شامل کنترل سطح آب، پر و خالی شدن وان ، زمان چرخه ی کار کردن و توالی ‌های تنظیم چرخه ی دستگاه می شوند. این قطعه، تحت تاثیر سایر اجزای ماشین لباسشویی عمل می کند و با مختل شدن هریک از این بخش ها، دچار مشکلات جدی می گردد.

اگر تایمر درست کار نکند، تنظیمات به هم ریخته و سیکل شستشو مختل می شود. همچنین روند تخلیه آب نیز به درستی انجام نمی گردد. برای عیب یابی و در نهایت تعمیر تایمر لباسشویی ال جی، دستگیره ‌های کنترل و پنل برداشته شده و وضعیت سیم ها و اتصالات چک می شود. در نهایت تعمیرکار تصمیم می گیرد که این قطعه را ترمیم کند یا به تعویض آن اکتفا نماید.

دلایل خرابی تایمر لباسشویی ال جی

خرابی سوئیچ درب

میکروسوئیچ درب لباسشویی، یک بخش امنیتی در این دستگاه ها است که بسته بودن درب را کنترل می کند. وقتی درب بسته می شود، میکروسوئیچ بسته بودن درب را بررسی کرده و به تایمر اطلاع می دهد. حال اگر این قطعه کار نکند، تایمر هم عملکرد درستی نخواهد داشت.

از کار افتادن موتور تایمر

پیش از تعمیر تایمر لباسشویی ال جی یا هر برند دیگری، باید موتور این قطعه را چک کرد. گاهی تنها دلیل کار نکردن تایمر، خرابی موتور لباسشویی است. این قطعه، تمامی مراحل چرخه شستشو را کنترل کرده و موجب کار کردن تایمر می شود. تعداد زیادی سیم به این قطعه متصل هستند که در صورت قطع شدن، فرایند کاری تایمر و موتور را به مشکلات جدی مواجه خواهند ساخت. بنابراین ترمیم یا تعویض موتور تایمر ماشین لباسشویی، نیاز به مهارت و البته دقت بسیار بالایی دارد.

 خرابی هیدرواستات یا کنترل کننده سطح آب

گاهی باید برای تعمیر تایمر لباسشویی ال جی، هیدرواستات را ترمیم یا تعویض کرد. این قطعه که با عنوان کنترل کننده سطح آب نیز شناخته می شود، برای کنترل باز و بسته شدن شیر ورودی آب لباسشویی تعبیه شده و با رسیدن سطح آب به حد نرمال، فرمان تامین و جریان پیدا کردن برق موتور را صادر می کند. چنانچه مشاهده کردید که ماشین لباسشویی ال جی از آب پر می شود ولی تایمر لباسشویی حرکت نمی کند، بدون شک هیدرواستات آسیب دیده است؛ در اولین فرصت باید این قطعه را تعویض کنید تا عملکرد تایمر نیز به حالت عادی بازگردد.

4/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید