جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از استفاده کنندگان تلویزیون LG پیش بیاید، چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی است. این اتفاق ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. معمولا چراغ پاور در قسمت پایین تلویزیون، در سمت چپ، راست یا وسط قرار دارد و هنگامی که ال ای دی را روشن می کنیم با توجه به مدل دستگاه رنگ آن عوض می شود. اما در بعضی از مواقع کاربران گزارش حالت هایی متفاوت از چراغ پاور را داده اند و ما می خواهیم در این مقاله رایج ترین های این حالت ها را بررسی و راهکار های موثر برای رفع مشکلات پیشنهاد دهیم.

چشمک زدن چراغ ال ای دی تلویزیون ال جی

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی را می توان به دو قطعه ربط داد. مین برد و برد پاور که از قطعات حیاتی هر تلویزیون بشمار می روند، که درست کار نکردن آن ها، می توانند در عملکرد چراغ پاور اختلال ایجاد کنند. اصلی ترین دلایل چشمک زدن چراغ پاور عبارتند از: 

  1. خرابی مین برد تلویزیون ال جی
  2. ایراد در برد پاور تلویزیون ال جی
  3. اختلالات نرم افزاری تلویزیون
  4. داغ شدن بیش از حد تلویزیون ال جی
  5. اشکال در اتصالات و کابل های تلویزیون

ایراد در مین برد

مین برد که یکی از حیاتی ترین و مهم ترین قسمت های هر ال ای دی بشمار میرود، به صورت مستقیم و غیر مستقیم با تمامی اجزای دستگاه در ارتباط است و بروز هرگونه مشکل در تلویزیون LG ممکن است از اختلال در این قسمت نشات گرفته باشد. خوشبختانه این قطعه قابل تعمیر بوده و اگر مین برد باعث چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی شما است می توانید آن را به دست تعمیرکار بسپارید.

برای تعمیر مین برد تلویزیون ال جی به صورت تخصصی، با ما تماس بگیرید.

ایراد در برد پاور

همانطور که از اسمش پیداست، برد پاور مسئولیت تغذیه و انرژی رساندن به سایر قطعات ال ای دی را دارد. و به علت همین نقش مهم است که در صورت بروز مشکل، به سراغ بررسی برد پاور می روند. خرابی این قطعه نیز می تواند موجب چشمک زدن چراغ ال ای دی ال جی شود.

حالت های چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون LG

علل فنی و احتمالی که ممکن است در خرابی چراغ پاور نقش داشته باشند را بررسی کردیم. اما این مشکل حالت های مختلفی دارد که هر حالت ما را راهنمایی می کند که ایراد از کجاست.

1. روشن نشدن چراغ پاور

در بیشتر موارد مشاهده شده که چراغ پاور ال ای دی LG اصلا روشن نمی شود. در این حالت دستگاه روشن است و همه چیز به خوبی کار می کند فقط چراغ روشن نمی شود. باید گفت این مشکل زیاد جای نگرانی ندارد و به ترتیب به قسمت منو رفته، بخش تنظیمات و بعد گزینه امکانات را زده و چراغ را روشن کنید.

2. سه بار چشمک زدن

از دیگر حالت های چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی 3 بار خاموش و روشن شدن آن است. عمده ترین دلیل برای این اتفاق مربوط به برد پاور است و به احتمال زیاد با مشاهده این حالت باید به سراغ تعمیر این قطعه رفت. البته خالی از لطف نیست که اتصالات دستگاه مورد بررسی قرار گیرند زیرا شل بودن اتصالات نیز می تواند این مشکل را به وجود آورد.

این مقاله را از دست ندهید: چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود؟

3. قرمز ماندن چراغ

یکی دیگر از حالت های رایج دیگری که ممکن است رخ دهد قرمز ماندن چراغ پاور و روشن نشدن ال ای دی است. در این حالت بعد زدن دکمه روشن شدن چراغ کمی کم رنگ شده، سپس پر رنگ می شود و بعد سو سو می کند.

در این صورت دستگاه را به مدت 24 ساعت از برق کشیده و بعد از این مدت تلویزیون را دوباره روشن کنید. اگر مشکل همچنان پا برجا بود باید به متخصص مراجعه کنید.

4. چشمک زدن چراغ وقتی تلویزیون روشن می شود

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی در هنگام روشن شدن تلویزیون یک عمر کاملا طبیعی است که نشان دهنده سلامت دستگاه شما است.

رفع مشکل چشمک زدن چراغ ال ای دی

در کنار هم، ایرادات احتمالی که ممکن است برای چراغ پاور ال ای دی ال جی پیش بیاید بررسی کردیم. آگاهی در این موارد، به شما کمک می کند از متحمل شدن هزینه های اضافه رها شده و همچنین مشکل تلویزیون خود را پیدا کنید. برای رفع این مشکل لازم است با کارشناس تعمیرات تخصصی تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

3.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید