اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی چیست؟

چرا بعد از هر بار خاموش و روشن کردن تلویزیون‌ ال جی، کانال‌های آن پاک می‌شوند؟ چرا حافظه تلویزیون ال جی پاک می‌شود و تنظیمات آن به حالت کارخانه بازمی‌گردند؟ شاید شما هم با چنین مشکلاتی در تلویزیون ال جی مواجه شده‌ باشید و به دنبال دلیل اصلی آن بگردید. متاسفانه پاک شدن کانال های تلویزیون و حافظه آن نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه یعنی مین برد تلویزیون آسیب دیده است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد. اهمیت مین برد در تلویزیون به حدی است که با بروز هر مشکلی برای آن، تلویزیون به دستگاهی بلااستفاده تبدیل خواهد شد. اگر دوست دارید بیشتر با مین برد تلویزیون و عواملی که موجب خراب شدن آن می‌شوند، آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

پاک شدن کانال های تلویزیون

خرابی مین برد ؛ دلیل اصلی پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

همانطور که اشاره کردیم دلیل اصلی پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی، خراب شدن مین برد این دستگاه است که به آن برد اصلی یا مادربرد تلویزیون هم گفته می‌شود. مین برد دو نقش مهم در تلویزیون دارد. اول از همه اینکه نقش و مسئولیت تمامی اجزاء این دستگاه را تعیین می‌کند. درواقع کاربر هر درخواستی که داشته باشد از روشن کردن تلویزیون گرفته تا عوض کردن کانال‌ها و … اول از همه به مین برد تلویزیون ارسال می‌شوند. سپس توسط مین برد به قطعه مورد نظر که وظیفه اجرای درخواست کاربر را دارد ارسال می‌شود. اینگونه مادربرد تلویزیون وظیفه و کار هر یک از قطعات این دستگاه را تعیین می‌کند. از طرفی مین برد ارتباط بین تمامی بخش‌های تلویزیون را شکل می‌دهد. با این وجود بدیهی است که اگر مشکلی برای مین برد تلویزیون به وجود بیاید، تلویزیون به دستگاهی بلااستفاده تبدیل می‌شود.

سایر علائم خراب شدن مین برد تلویزیون چیست؟

تنها یکی از علائم خراب شدن مین برد تلویزیون، پاک شدن کانال های تلویزیون است. از سایر علائمی که با بروز آن‌ها در تلویزیون می‌توانیم بفهمیم که مین برد این دستگاه آسیب دیده است، می‌توان به روشن نشدن تلویزیون ال جی، خاموش شدن ناگهانی این دستگاه، روشن و خاموش شدن تلویزیون، قطع شدن تصویر و نمایش خطوط رنگی عمودی روی تصویر تلویزیون اشاره کرد. درصورتی که هر یک از این علائم را در تلویزیون خود مشاهده کردید بهتر است عیب‌یابی و تعمیر مین برد آن را به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی بسپارید.

چه عواملی موجب خراب شدن مین برد تلویزیون می‌شوند؟

سه عامل بسیار مهم در خراب شدن مین برد تلویزیون نقش دارند که شامل: وارد شدن ضربه به تلویزیون، نفوذ کردن رطوبت در آن و نوسان برق می‌باشند. اما از میان این عوامل، مهم‌ترین عاملی که اکثر اوقات به خرابی مین برد تلویزیون یا حتی سوختن آن می‌انجامد، نوسان برق است. تامین کننده برق مورد نیاز تلویزیون، منبع تغذیه این دستگاه می‌باشد. اما منبع تغذیه برق مورد نیاز تلویزیون را از طریق مین برد به تمامی قطعات این دستگاه می‌رساند. از این‌رو اگر برق نوسان داشته باشد، هم منبع تغذیه و هم مین برد تلویزیون دچار مشکل می‌شوند.

چگونه باید از خراب شدن مین برد تلویزیون جلوگیری کنیم؟

جهت جلوگیری از خراب شدن مین برد که به پاک شدن کانال های تلویزیون و خاموش شدن این دستگاه می‌انجامد، بهتر است از وارد شدن ضربه و رطوبت به تلویزیون جلوگیری کنید. مهم‌تر از همه حتماً باید تلویزیون خود را به محافظ برق متصل کنید. محافظ برق می‎تواند نوسان برق را مهار کرده و مانع از بروز نوسان برق در تلویزیون شود. اینگونه هم منبع تغذیه تلویزیون و هم مین برد آن در سلامت کامل به کار خود ادامه می‌دهند و دیگر مجبور نخواهید شد که برای تعمیر مین برد تلویزیون ال جی دست به جیب شوید.

5/5 (1 امتیاز)

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سلام بله همینطور که گفتید است تلویزیون رو خاموش وروشن میکنم کانال ها پاک میشوند اما تلوزیون را که خریدم همینطوری بود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید