جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل داغ شدن تبلت ال جی چیست و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟

داغ شدن تبلت ال جی گاهی اوقات به دلایل سخت افزاری است و گاهی اوقات هم به دلایل نرم افزاری. از مهم ترین دلایل سخت افزاری که موجب داغ شدن این دستگاه می شوند، می توان به خراب شدن باتری، شارژر، مدار شارژ و سوکت شارژ تبلت ال جی اشاره کرد. اما از دلایل نرم افزاری که موجب بروز چنین مشکلی می شوند می توان به بازی با تبلت برای طولانی مدت، نصب بدافزارها بر روی تبلت، عدم بروزرسانی برنامه ها و سیستم عامل تبلت و … اشاره کرد. اگر شما هم با چنین مشکلی در تبلت ال جی مواجه شده اید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با دلیل اصلی داغ شدن تبلت خود و نحوه برطرف کردن آن آشنا شوید.

کدام قسمت از تبلت شما بیشتر داغ می کند؟

قبل از اینکه به سراغ دلایل داغ شدن تبلت ال جی و راهکارهای برطرف کردن این مشکل برویم، لازم است به این سوال پاسخ دهید که کدام قسمت از تبلت شما بیشتر داغ می کند؟ چراکه اکثر اوقات با پاسخ دادن به این سوال می توانید بفهمید که مشکل تبلت شما دقیقا از کجاست. اکثر اوقات یا پشت تبلت ال جی بیش از اندازه داغ می کند یا پایین این دستگاه.

اگر پشت تبلت شما بیش از اندازه داغ می کند باید احتمال خراب شدن باتری آن را در نظر بگیرید به ویژه زمانی که تبلت خود را به شارژ می زنید. اما اگر زمانی که تبلت خود را به شارژ زده اید حرارت زیادی از پایین تبلت شما ساطع می شود، باید احتمال خرابی مدار شارژ یا سوکت شارژ تبلت را در نظر بگیرید. در این صورت بهترین کار مراجعه به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات تبلت ال جی و سپردن عیب یابی این دستگاه به تکنسین های این مرکز است.

دلایل داغ شدن تبلت ال جی + راهکارهای حل این مشکل

  • بازی با تبلت برای مدت طولانی؛ از شر بازی های جورواجور در تبلت خود خلاص شوید

جدا از مشکلات سخت افزاری مانند خرابی باتری، مدار شارژ و سوکت شارژ تبلت ال جی که موجب داغ شدن این دستگاه می شوند، یکی از مهم ترین دلایل داغ شدن تبلت ال جی بازی با این دستگاه برای طولانی مدت است؛ چراکه CPU یا همان پردازنده تبلت مجبور است، برای مدت زمان طولانی 90 درصد از بار پردازشی خود را به بازی در حال اجرا بر روی تبلت اختصاص دهد. همین مسئله موجب می شود گرمای زیادی از CPU ساطع شود و تبلت شما بیش از اندازه داغ کند. پیشنهاد ما به شما این است که یا از شر بازی های زیاد بر روی تبلت خود خلاص شوید یا حداقل برای طولانی مدت از بازی با این دستگاه صرف نظر کنید.

  • عدم بروزرسانی برنامه ها و سیستم عامل؛ اپلیکیشن ها و سیستم عامل تبلت را آپدیت کنید

چه بخواهیم چه نخواهیم برخی از برنامه هایی که بر روی تبلت خود نصب می کنیم دارای یکسری باگ هستند یا خیلی زیاد از توان باتری دستگاه استفاده می کنند؛ البته همین مشکل می تواند در سیستم عامل اندروید قرار داده شده بر روی تبلت ال جی نیز وجود داشته باشد. به همین دلیل دولوپرها و کمپانی گوگل هر از چند گاهی، بروزرسانی هایی را برای اپلیکیشن ها و سیستم عامل اندروید منتشر می کنند که با نصب این بروزرسانی ها ضعف های قبلی برنامه ها و سیستم عامل که یکی از آن ها می تواند مصرف زیاد باتری و داغ شدن تبلت باشد، برطرف خواهد شد.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم بروزرسانی هایی که برای برنامه ها و سیستم عامل اندروید منتشر می شود را جدی بگیرید و آن ها را بر روی تبلت خود نصب کنید. احتمال دارد با این کار مشکلات نرم افزاری سیستم عامل و برنامه هایی که موجب داغ شدن تبلت می شدند، برطرف شود.

  • نصب بدافزارها بر روی تبلت؛ از اپلیکیشن های معتبر برنامه های مورد نیاز خود را دانلود کنید

عامل دیگری که در داغ شدن تبلت ال جی بی تاثیر نیست، نصب بدافزارها بر روی این دستگاه است که موجب افزایش بار پردازشی CPU و افزایش مصرف باتری تبلت می شود؛ به همین دلیل این دستگاه بیش از اندازه داغ می کند. از این رو اگر به تازگی نرم افزاری از وب سایت های نامعتبر دانلود و بر روی تبلت خود نصب کرده اید که پس از نصب آن تبلت شما دائم داغ می کند، بهتر است از شر آن خلاص شوید و یک بار تبلت خود را ریستارت کنید. علاوه بر این هر بار که تصمیم داشتید برنامه جدیدی بر روی تبلت ال جی نصب کنید از اپلیکیشن های معتبر بازار و پلی استور استفاده کنید.

داغ شدن تبلت
  • بروز مشکل در باتری یا شارژر تبلت؛ به نمایندگی تعمیرات تبلت ال جی مراجعه کنید

خراب شدن باتری یا شارژر تبلت از مهم ترین عواملی هستند که موجب داغ شدن تبلت ال جی می شوند. خوشبختانه بروز هر یک از این مشکلات در تبلت ال جی را به راحتی می توان تشخیص داد. درصورتی که باتری تبلت ال جی خیلی زود خالی می شود و مجبورید زود به زود آن را شارژ کنید به این معناست که باتری این دستگاه خراب شده است و زمان تعویض آن رسیده است.

اما اگر زمانی که تبلت را با شارژر آن شارژ می کنید به شدت داغ می کند، به این معناست که یا شارژر یا سوکت شارژ یا مدار شارژ تبلت به مشکل خورده است. در این حالت بهتر است عیب یابی و تعمیر تبلت ال جی را به نمایندگی ال جی بسپارید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید