جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض لاستیک درب یخچال ال جی

یکی از خرابی‌های نه چندان شایع مشاهده شده در یخچال های امروزی، خرابی لاستیک درب این دستگاه‌هاست. بروز اشکال در این بخش از دستگاه، عمدتاً به دلیل باز و بسته کردن‌های مکرر درب یخچال، استفاده نادرست از یخچال، وارد کردن ضربه با اشیای نوک تیز به لاستیک درب یخچال و مواردی از این دست اتفاق می‌افتد.

خوشبختانه خرابی‌های پیش آمده در لاستیک اطراف درب یخچال ال جی با صرف مدت زمانی اندک قابل رفع است و تعمیر آنها نیاز به مهارت چندانی ندارد. در این میان آنچه که اهمیت دارد تشخیص زودهنگام خرابی پیش آمده و اقدام جهت تعمیر آن می‌باشد. بی‌توجهی به این مسئله و به تأخیر انداختن تعمیر لاستیک درب یخچال ال جی، سبب می‌گردد تا کمپرسور یخچال، جهت حفظ دمای داخل یخچال، ناچار به کار دو چندان گردد.

همانگونه که می‌دانید این موضوع در دراز مدت سبب خرابی کمپرسور و استهلاک آن خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود در صورت مشاهده اشکال در لاستیک در یخچال، هر چه سریع‌تر جهت تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان ما در مرکز تعمیر یخچال ال جی کمک بگیرید.

تعویض لاستیک درب یخچال ال جی

آموزش تعویض لاستیک درب یخچال ال جی

نکته: پیش از اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال ال جی حتما دوشاخه دستگاه را از پریز برق بکشید. این کار را هم برای احتیاط و پیشگیری از خطرات احتمالی و هم برای صرفه جویی در مصرف برق انجام دهید.

1. برای شروع، لاستیک دور درب یخچال را به سمت بالا بگیرید و پیچ های موجود در زیر لاستیک های درب یخچال را با استفاده از پیچ گوشتی شل کنید. (نکته: پیچ ها را فقط شل کنید؛ نیازی به خارج کردن آنها نیست)

2. در این مرحله از تعویض لاستیک درب یخچال، پس از آنکه تمامی پیچ های درب یخچال را شل کردید لاستیک (نوار) دور درب یخچال را باز کنید.

3. لاستیک درب یخچال را بررسی کنید در صورتی که پس از بررسی لاستیک درب یخچال، متوجه خرابی، پوسیدگی و یا پارگی آن شدید، لازم است تا جهت تعویض لاستیک درب یخچال ال جی با یک نمونه نو اقدام نمایید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان تعمیر یخچال ال جی کمک بگیرید.

4. در صورت سالم بودن لاستیک درب یخچال، آنرا با آب و صابون بشویید و در ادامه با یک حوله تمیز و بدون پرز، خشک نمایید.

5. در طرفی که لاستیک به یخچال وصل می شود، یک لایه نازک گریس و یا وازلین بزنید. اینکار عملکرد را بهبود می بخشد و همچنین از ترک خوردگی در آینده جلوگیری می کند.

6. در این مرحله از تعویض لاستیک درب یخچال ال جی ، می‌بایست (نوار) دور درب یخچال را بر سر جای خود قرار داده و به آرامی و بدون فشار شروع به بستن پیچ ها در سر جای خود کنید. از محکم بستن پیچ ها و فشار آوردن به آنها خودداری کنید. زیر این کار سبب آسیب درب و لاستیک دور آن می‌شود.

برای تعمیر درب یخچال ال جی توسط تکنسین های متخصص با ما تماس بگیرید.

فیلم آموزش تعویض لاستیک درب یخچال lg

تعمیر یخچال ال جی

توصیه می‌شود در صورت مشاهده اشکال در لاستیک درب یخچال ال جی و یا سایر بخش‌های مرتبط با این دستگاه، سرویس‌های تخصصی مورد نیاز خود را صرفاً از نمایندگی مجاز ال جی دریافت نمایید. توجه به این مسئله سبب می‌گردد تا هم سرویس‌های پیاده شده بر روی دستگاه شما برخوردار از بالاترین سطح کیفی باشند و هم اینکه اشکالات پیش امده در یخچال مورد استفاده‌تان به بهترین شکل ممکن رفع گردند.

نمایندگی ال جی، کادری متخصص و کارآمد از برترین کارشناسان تعمیر یخچال ال جی را به همکاری فرخوانده تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌نیاز شوید. نکته آخر آنکه گارانتی خدمات ارائه شده کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی ال جی مشمول گارانتی و ضمانت می‌باشد.

این گارانتی به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان حاضر در این مرکز و تخصص آن‌هاست. (همانگونه که می‌دانید سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ال جی معمولاً به صورت تعمیر در محل ال جی ارائه می‌گردد).

4/5 (3 امتیاز)