جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم؟

ریست کردن یخچال ال جی یکی از راه حل های کاربردی است که از آن برای رفع مشکلات این دستگاه ها استفاده می شود. در یخچال های جدید یک سری سنسورها وجود دارد تا از طریق آنها بتوان یخچال را عیب یابی کرد. در واقع زمانی که ایراد یا مشکلی درون یخچال ال جی مورد نظر به وجود آمده باشد، این مشکلات از طریق این سنسورها در نمایشگر یخچال مشخص می شود. گاهی حتی خود صفحه نمایش یخچال نیز دچار مشکل می شود یا اعداد روی آن به هم می ریزد. در این حالت نیز با ریست یخچال LG نیز می توان مشکل را برطرف کرد.

اگر کدهای خطای غیر عادی روی صفحه نمایش دیده شود یا این که ال ای دی های یخچال روی حالت چشمک زن باشد به ریست این دستگاه ها نیاز است. حتی گاهی ممکن است مشکلاتی در نصب یخچال ال جی نیز وجود داشته باشد و به ریست دستگاه نیاز باشد. در نهایت ریست کردن یخچال های ال جی زمانی که دمای تعیین شده برای یخچال با دمای واقعی دستگاه تفاوت دارد انجام می شود. با توجه به اهمیت و کاربردی که ریست کردن یخچال ال جی دارد و مواقعی که باید این کار را انجام داد، در ادامه به بررسی نحوه انجام این راهکار در یخچال های ال جی می پردازیم.

ریست کردن یخچال ال جی

مراحل ریست کردن یخچال ال جی

معمولا در مدل های مختلف یخچال دکمه های مورد استفاده برای ریست یخچال LG متفاوت است. اما به صورت کلی برای ریست کردن یخچال ال جی باید چند مرحله را دنبال کرد. ابتدا روی صفحه نمایش یخچال ال جی خود به دنبال دکمه Express باشید. این دکمه را به مدن 5 ثانیه فشار دهید. البته ممکن است در برخی از مدل های دیگر یخچال های ال جی به جای این دکمه، دکمه مورد نظر برای ریست کردن دستگاه دکمه Reset freeze باشد.

در هر صورت باید دکمه مورد نظر را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. دکمه را تا زمانی که تمامی چراغ ها و ال ای دی های روی یخچال خاموش شوند نگه دارید. این چراغ ها باید به مدت یکی دو ثانیه خاموش شده و مجددا روشن شوند. به این ترتیب به همین راحتی یخچال ال جی ریست می شود. معمولا با انجام این کار اگر مشکل دستگاه با ریست شدن قابل برطرف شدن باشد، رفع شده و کد خطای روی صفحه نمایش ناپدید می شود. چنانچه نیاز به ریست کردن یخچال دارید اما خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید با تکنسین های تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید..

ریست فیلتر یخچال ال جی

ریست فیلتر یخچال ال جی

یکی از گزینه های رایج در خصوص یخچال فریزرهای ال جی، ریست فیلتر این دستگاه هاست. این امر در خصوص یخچال فریزرهایی که دارای آب سرد کن هستند ضرورت دارد. در خصوص این دستگاه ها زمانی که چراغ مربوط به فیلتر روی صفحه نمایش یخچال روشن شد باید ابتدا فیلتر را تعویض کرد و بعد از آن ریست کردن یخچال ال جی را انجام داد.

نحوه ریست این دستگاه ها با فشار دادن 5 ثانیه ای دکمه ریست روی یخچال انجام می شود. در این حالت باید منتظر خاموش شدن چراغ فیلتر روی صفحه نمایش یخچال ال جی بود.

5/5 (1 امتیاز)

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • زند

    سلام.
    دکمه ریست یخچال فریزر ال جی مدلGR_708AVP در کدام قسمت قرار دارد؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید