جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا یخچال برفک میزند؟

برفک یخچال چیست، چگونه ایجاد می‌شود و برای پاک کردن آن می‌بایست هر چند وقت یکبار اقدام کرد؟ در این مقاله برآنیم تا پاسخگوی این پرسش‌ها بوده و مرکزی معتبر برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر یخچال را به شما معرفی کنیم. به طور کلی وجود مقداری از برفک و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. آنچه که سبب ایجاد برفک و یخ در یخچال و فریزر می‌گردد، برخورد هوای گرم و مرطوب با سطح سرد و یخ است.

در واقع ذرات آبی که به دلیل افزایش دما به بخار و گاز تبدیل شده اند در برخورد با یک سطح سرد و یخ به برفک تبدیل می شوند. زمانی‌که درب یخچال باز می‌شود، بخار آب و رطوبت موجود در هوا وارد یخچال می شود و به دلیل زیر صفر بودن هوای درون یخچال، تبدیل به یخ می‌شود. در بخش‌های آتی توصیه‌هایی چند درباب زمان یخ‌زدایی و برفک یخچال با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

برفک زدن یخچال

دلیل برفک زدن یخچال ال جی

همانگونه که پیش از این نیز گفته شد وجود مقداری از برف و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. اما اگر برفک یخچال ایجاد شده به حد آزاردهنده‌ای برسد، بهتر است با کارشناسان تعمیر یخچال ال جی تماس گرفته و جهت ثبت درخواست تعمیر در محل یخچال اقدام نمایید. در ارتباط با برفک زدن یخچال، توجه به برخی نکات می‌تواند کمک‌کننده باشد. برای مثال توصیه می‌شود از قرار دادن یخچال در محیطی گرم و بسته خودداری شود. دیگر آنکه یخچال با فاصله‌ی 20 سانتی‌متری از دیوار قرار داده شود.

این کار کمک می‌کند تا تهویه‌ی هوای اطراف یخچال به درستی انجام شده و دمای قطعات افزایش نیابد. مورد دیگری که می‌بایست رعایت شود عدم باز و بسته کردن‌های مکرر یخچال است. نکته‌ی آخر آنکه بار یخچال باید متناسب با اندازه یخچال باشد. افزایش بار بیشتر از حجم فضای داخلی یخچال، منجر به فشار زیاد به موتور و احتمال سوختن آن می شود.

عواملی چون خرابی ﻫﯿﺘﺮ ﺍﻟﻤﻨﺖ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﺩﯾﺴﮏ ﯾﺎ ﺗﺮﻣﻮﺳﺘﺎﺕ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﻓﯿﻮﺯ ﯾﺎ ﻓﯿﻮﺯ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﭼﺴﺒﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ، خرابی تاﯾﻤﺮ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی فن ﭘﺸﺖ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻓﺮﯾﺰﺭ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻓﮏ نیز می‌توانند سبب تولید برفک یخچال ، در حجم زیاد شود.

برفک یخچال ال جی

نحوه برفک زدایی یخچال ال جی

به طور کلی وجود مقداری از برفک و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. اما اگر برفک ایجاد شده به حد آزاردهنده‌ای برسد، بهتر است با کارشناسان تعمیر یخچال تماس گرفته و جهت ثبت درخواست تعمیر در محل یخچال اقدام نمایید. برفک زدایی یخچال (دیفراست) و روش استفاده شده برای این کار تا حد زیادی بستگی به مدل یخچال دارد. به طور کلی برفک زدایی یخچال را به دو صورت می‌توان انجام داد؛ روش نخست برای این کار برفک زدایی (دیفراست) دستی است. در روش برفک زدایی دستی شما باید دو شاخه یخچال خود را از برق بکشید و چند ساعتی منتظر بمانید تا برفک ها آب شوند.

پس از آب شدن برفک‌ها می‌توانید تمیز کردن داخل یخچال فریزر را شروع کرده و آن را کاملا خشک کنید. اگر برای آب شدن یخ‌ها عجله دارید می‌توانید از سشوار استفاده کنید. (نکته: به هیچ عنوان از اشیای نوک تیز نظیر چاقو برای جدا کردن یخ‌‌ها استفاده نکنید). در یخچال‌های امروزی، کار دیفراست به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. برای این کار کافی است دکمه دیفراست فشار داده شود تا یخچال به صورت اتوماتیک خاموش شده و برفک زدایی انجام می شود. آب ایجاد شده به سبب بخار شدن برفک یخچال ، به ظرف تبخیر که در بالای کمپرسور یخچال قرار دارد هدایت می‌شود و با حرارت موتور تبخیر می‌شود.

مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی

مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها، سرویس های تخصصی مرتبط با یک دستگاه به مراجعان ارائه می گردد. مراجعان به این مرکز، بسته به نوع دستگاه و اشکال پیش آمده در آن به یکی از پارت های تعمیرات لوازم خانگی راهنمایی شده و در آن سرویس های مورد نیاز را دریافت می کنند.

در صورتی که دستگاه معیوب دارای وزن و ابعاد بالایی است و امکان جابجایی و حمل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، تعمیرات مرتبط با آن با استفاده از سرویس در محل انجام می پذیرد. در این سرویس، کارشناسان تعمیر خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را بر روی دستگاه معیوب اِعمال می کنند. صبر و شکیبایی کارشناسان در حین کار و ارائه‌ راهنمایی ‌های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از دلایل موفقیت مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی ال جی در حیطه خدمات ‌رسانی بوده‌ است.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید