جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی

لوازم خانگی ال جی یکی از پرطرفدارترین و پر فروش ترین محصولاتی است که در بازار ایران عرضه می شود. با توجه به افزایش رقابت در بازار فروش لوازم خانگی و محدودیت هایی که مشتریان برای خرید دارند یکی از مشکلات و چالش های اصلی آنها در زمان خرید، مواجه شدن با محصولات تقلبی است. از این رو باید با استفاده از روش ها و ترفندهایی امکان تشخیص اصل بودن محصولات ال جی را داشته باشند.

مشکلات واردات محصولات خارجی و لوازم خانگی، بازار این محصولات را با مشکل گسترش کالاهای قاچاق و تقلبی مواجه کرده است. در بین محصولات مختلف این برند، فروش تلویزیون های غیر اصلی ال جی از همه رایج تر است. در این مقاله می خواهیم به بررسی راهها و ترفندهایی بپردازیم که با کمک گرفتن از آنها امکان تشخیص اصل بودن محصولات ال جی برای خریداران وجود دارد.

تشخیص اصل بودن محصولات ال جی

روش های تشخیص اصل بودن محصولات ال جی

به صورت کلی چه برای تلویزیون های ال جی و چه سایر محصولات تولید شده توسط این کمپانی می توان از روش های زیر به منظور تشخیص اصل بودن محصولات lg کمک گرفت :

  • بررسی اصل بودن کالاها از روی نوع بسته بندی محصولات
  • بررسی اصل بودن لوازم خانگی با استفاده از سریال نامبر هر محصول
  • بررسی اصل بودن کالا با استفاده از مدل در سایت شرکت
  • تشخیص اورجینال بودن محصولات ال جی با استفاده از کد محصول
  • تشخیص محصولات اصلی با استفاده از تجهیزات و لوازم جانبی
  • بررسی اصلی بودن یا تقلبی بودن محصولات با استفاده از طراحی و قابلیت های هر محصول
  • توجه به گارانتی معتبر محصولات
  • املا و نحوه درج نوشته ها روی محصولات مختلف

بسته بندی محصولات اورجینال ال جی

یکی از مهم ترین گزینه هایی که کاربران می توانند برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی از آن کمک بگیرند، بسته بندی محصولات است. بسته بندی های مورد استفاده توسط کمپانی ال جی برای هر دستگاه، طراحی و فرم متفاوتی دارد. برای مثال تلویزیون های ال جی در بسته بندی های مستطیلی شکل عرضه شده و یک لوگوی خاص روی بسته بندی محصولات درج شده است.

سایز لوگوها، طراحی آنها و دقت در این موضوع ترفندی است که می توان از آن برای شناسایی محصولات تقلبی از اصلی استفاده کرد. با این حال بهتر است صرفا برای تشخیص محصولات اصلی به نوع بسته بندی کفایت نکرده و سایر شاخصه ها را نیز در نظر گرفت، چرا که گاهی اوقات کلاهبرداران محصولات تقلبی را در بسته بندی های اصلی شرکت ال جی به فروش می رسانند.

بیشتر بخوانید: تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟

سریال نامبر تولیدات اصل ال جی

این گزینه یکی از بهترین و قابل اعتمادترین روش ها برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی است که می توان به راحتی با استفاده از آن محصولات تقلبی را از اصلی تمیز داد. هر برندی برای محصولات و مدل های مختلفی که تولید می کند، یک سریال نامبر مشخص را تعیین کرده که این کد و سریال نامبر دقیقا با همان محصول مطابقت دارد. این سریال نامبر برای هر محصول ثبت شده و می توان با سرچ دقیق آن در گوگل اطلاعات کامل دستگاه را دریافت کرد.

اگر یک وسیله تقلبی باشد، قطعا جست و جوی کد درج شده روی آن نیز نتیجه ای را در بر نخواهد داشت. در صورتی که یک محصول هیچ شماره سریالی نداشته باشد، قطعا محصول مورد نظر اصل نیست. با وارد کردن سریال نامبر هر محصول در سایت اصلی، در صورتی که آن محصول اصل باشد کد در سایت تطابق یافته و یک دستگاه در وب سایت نمایش داده می شود. اما در صورتی که با جست و جوی سریال نامبر در سایت ال جی هیچ محصولی نمایش داده نشود، به معنی تقلبی بودن آن است.

بررسی مدل دستگاه در سایت شرکت lg

هر شرکتی لیست مشخصی از محصولات و مدل ها را تولید می کند. علاوه بر سریال نامبر، باید مدل محصولی که خریداری می کنید نیز در سایت اصلی شرکت موجود باشد. در نتیجه از جست و جوی مدل دقیق هر دستگاه در سایت شرکت نیز می توان برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی استفاده کرد. مدل محصول را دقیق در سایت شرکت وارد کنید تا در صورت اصل بودن، محصول در سایت نمایش داده شود. در صورتی که بعد از وارد کردن مدل چیزی نمایش داده نشود، این بدان معناست که محصول مورد نظر تقلبی است.

استفاده از کد محصول برای تشخیص اصالت آن

یکی دیگر از گزینه ها برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی استفاده از کد محصول است. این مورد نیز دقیقا مشابه سریال نامبر یا مدل دستگاه است که با وارد کردن کد مخصوصی که هر محصول دارد در وب سایت ال جی می توان به اصل بودن یا نبودن محصول پی برد.

تشخیص محصولات اصلی lg با استفاده از تجهیزات و لوازم جانبی

محصولات مختلف ال جی معمولا با یک سری تجهیزات و لوازم جانبی عرضه می شوند. برای مثال تلویزیون ها دارای ریموت کنترل هستند. اسپیلت های ال جی نیز ریموت دارند. این موارد و گزینه های مشابه دیگر هم می توانند در بررسی و تشخیص اصل بودن محصولات ال جی به مشتریان کمک کند. معمولا دقتی که در ساخت و طراحی این تجهیزات جانبی تقلبی به کار می رود زیاد نیست و تفاوت هایی بین محصولات اصلی و تقلبی وجود دارد. برای مثال در خصوص ریموت اصلی تلویزیون های ال جی یک لوگو در پشت این محصولات وجود دارد که در نمونه های تقلبی این لوگو حذف شده است.

بررسی مشخصات و قابلیت های هر محصول

مورد مهم بعدی در بررسی محصولات تقلبی و اصلی، تشخیص اصل بودن هر محصول بر اساس نوع طراحی، مشخصات اختصاصی و قابلیت های آن است. برای مثال در خصوص لباسشویی های ال جی توجه به نوع برنامه های شست و شو، تعداد برنامه ها برای هر مدل، سبک طراحی و سایر مشخصات می تواند به تشخیص اصل بودن یا نبودن محصول کمک کند. در طراحی باید به رنگ، لوگوها، ساختار دکمه های روی دستگاه، محل قرارگیری دکمه ها و مواردی از این دست توجه کرد.

در خصوص یخچال فریزرهای ال جی می توان برای بررسی مشخصات و طراحی محصول به تعداد طبقات، برنامه های محصول، رنگ، ساختار دستگیره ها و … توجه کرد. در این خصوص برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی بهتر است هر مدل را دقیقا در سایت جست و جو کرد و تمامی مشخصاتی که برای محصول مورد نظر ذکر شده است را با محصول مورد نظر در فروشگاه مقایسه کرد. تمامی محصولاتی که از یک مدل هستند در صورت اصل بودن طراحی و مشخصات مشابه و کاملا یکسانی دارند.

گارانتی محصولات ال جی 

محصولات اصلی و اورجینال ال جی همیشه در فروشگاه های معتبر و به همراه گارانتی شرکتی و معتبر محصولات ال جی به فروش می رسند. در نتیجه قطعا اگر محصولی تقلبی باشد، فاقد ضمانت نامه معتبر بوده و می توان از این گزینه برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی کمک گرفت

توجه به نوشته های درج شده روی دستگاه ها

در آخر ترفندی که می توان برای تشخیص اورجینال بودن محصولات ال جی از آن استفاده کرد، توجه به نحوه درج نوشته ها و املای نوشتاری آنها روی محصولات مختلف است. ال جی برای هر محصول خود یک سری نوشته ها را با فونت ها و اندازه های مشخص در نظر گرفته و از همه مهم تر املا و نگارش آنها یکسان و مشخص است.

معمولا در محصولات تقلبی املای کلمات به درستی درج نشده و نوشته های روی هر محصول با مدل های اصلی تطابق کاملی ندارد. در نتیجه می توان از روی این نوشته ها نیز محصولات اصلی و تقلبی را از هم تشخیص داد. باز هم بهتر است از این گزینه به عنوان یک گزینه کمکی برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی از نمونه های تقلبی استفاده کرد.

4.2/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید