چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

فلش مموری ها حافظه های کوچکی می باشند که با اتصال به انواع دستگاه های دیجیتال از جمله تلویزیون ها فرآیند تبادل اطلاعات را شکل می دهند. خوانده نشدن فلش در تلویزیون یکی از اتفاقات رایج است که حین استفاده از تلویزیون های هوشمند ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. مواردی چون پورت صدمه دیده ی تلویزیون، رمزدار بودن فلش، فرمت ناگهانی یو اس بی و … می توانند موجب پیدایش مشکل شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون گردند. با ما همراه باشید تا به شناسایی هر یک از دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون بپردازیم.

خوانده نشدن فلش در تلویزیون

دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون

فرمت نامناسب فلش

مهم ترین دلیل خوانده نشدن فلش در تلویزیون فرمت غیر استاندارد USB است. اگر فرمت فلش چیزی غیر از  FAT32 باشد، احتمال دارد تلویزیون قادر به تشخیص مموری اتصالی نباشد. در این میان برخی از تلویزیون های هوشمند با قابلیت خواندن انواع مدل های مختلف مموری طراحی شده اند، اما گاهی نیز دیده شده که فرمتی مانند NTFS در هیچ دستگاهی شناسایی نمی شود. مناسب ترین راه حل در صورت بروز چنین مشکلی، تغییر فرمت فلش است. در این راستا دقت کنید که پیش از تغییر فرمت حتما از اطلاعات موجود در فلش بک آپ تهیه کنید.

 ساختار ناکارآمد فلش مموری

آن چه که در خوانش صحیح فلش توسط تلویزیون نقش دارد، سلامت ساختار فلش مموری است. وجود مشکلاتی چون شکستگی و خمیدگی فلش از عمده ترین دلایل شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون هستند. اگر به هر دلیلی فلش معیوب باشد، نه تنها فلش شناسایی نمی شود، بلکه دستگاه تلویزیون هیچ گونه واکنشی در خصوص حضور فلش نشان نخواهد داد.

پورت صدمه دیده ی تلویزیون

گاهی اوقات امکان دارد پورت تلویزیون بر اثر اصابت ضربه دچار آسیب شود و با وجود فرمت مناسب فلش و ساختار سالم آن، مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون رخ دهد. در این حالت می توان از پورت دیگری استفاده کرد، اما همواره می توانید با مراجعه به نمایندگی تلویزیون ال جی چنین اختلالاتی را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازید.

رفع مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال جی

از میان بردن اختلالات نرم افزاری فلش و تعمیر پورت آسیب دیده ی تلویزیون از اقدامات تخصصی نمایندگی رسمی ال جی هستند که در کوتاه ترین زمان ممکن شکل می گیرند. البته از آنجا که همواره پیشگیری بر درمان تقدم دارد، توجه به باید و نباید های وصل کردن USB به دستگاه تلویزیون برای جلوگیری از پیدایش مشکلاتی چون خوانده نشدن فلش در تلویزیون حائز اهمیت است. در صورتی که قصد وصل کردن فلش به تلویزیون را دارید، بهتر است با نحوه ی صحیح انجام این کار آشنا شوید.

به خاطر داشته باشید که در حین دسترسی اتصال فلش به تلویزیون به یکباره تلویزیون را خاموش نکنید تا ساختار داخلی فلش دچار آسیب نگردد. از طرفی حتما پس از استفاده از فلش آن را از تلویزیون جدا نمایید. توجه داشته باشید که متصل ماندن همیشگی این دستگاه ها جدا از آنکه می تواند موجب بروز اختلالاتی در کارایی فلش شود به مرور زمان باعث ظهور انواع ایرادات فنی در دستگاه تلویزیون نیز خواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

مناسب ترین روش تعمیر تلویزیون های معیوب، استفاده از سرویس تعمیر در محل است. با استفاده از سرویس های تخصصی تعمیر در محل نمایندگی رسمی ال جی دیگر نیازی به جا به جایی و حمل مانیتور تلویزیون نیست. تکنسین های واحد تعمیرات نمایندگی مجاز ال جی با حضور در منزل کاربر کلیه ی مشکلات تلویزیون های ساخت ال جی را در بالاترین سطح کیفی ممکن مرتفع می سازند. عدم نیاز به جا به جایی تلویزیون تا مراکز تعمیراتی، ضمن صرفه جویی در هزینه و زمان مزیت اصلی دریافت چنین سرویس هاییست. خاطر نشان می نماییم که نمایندگی مجاز ال جی با ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز تمامی سرویس ها و خدمات تخصصی قابل ارائه ی خود را ضمانت می نماید.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری