جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

گزارش مالی 2019 ال جی منتشر شد

کمپانی های بزرگ هر ساله برای بررسی عملکرد خود، گزارشی تحت عنوان گزارش مالی منتشر میکنند. تجزیه و تحلیل صورت حساب های مالی کمک زیادی به برنامه ریزی های مالی شرکت ها میکند. گزارش مالی 2019 ال جی که در روزهای اخیر منتشر شده است، به طور کامل سود و زیان بخش های مختلف این کمپانی اعم از شرکت لوازم خانگی، سرگرمی های خانگی، ارتباطات موبایلی و … را مورد بررسی قرار داده است.

ال جی الکترونیکس طی گزارشی که در روزهای اخیر منتشر کرده است، اعلام کرد رکوردشکنی فروش سالیانه را پشت سر گذاشته و در سال 2019 به عدد 62.3 تریلیون وون کره جنوبی (53 میلیارد دلار آمریکا) رسیده است که همین عدد را میتوان به عنوان نشانه ای از مطالبه قدرتمند بازار برای لوازم خانگی رده بالا و اعلایی همچون LG SIGNATURE در نظر گرفت. در ادامه مقاله، گزارش مالی 2019 ال جی را با بررسی جزئیات آنالیز خواهیم کرد. اگر مایلید از سود و زیان این غول کره ای در سال گذشته مطلع شوید، با ما همراه باشید.

گزارش مالی 2019 ال جی

بررسی جزئیات گزارش مالی 2019 ال جی

 فروش 53 میلیارد دلاری در گزارش مالی 2019 ال جی رقمی چشم گیر است که توجه بسیاری را به خود جلب کرد تا این گزارش مالی را به طور دقیق تر بررسی کنند. سود عملیاتی این شرکت 2.07 میلیارد دلار بوده که 10 درصد نسبت به سال 2018 کاهش یافته است. ال جی دلیل این کاهش را سرمایه‌ گذاری‌های اضافی که در بخش بازاریابی و توسعه فناوری‌های جدید اعلام کرده است، اما اگر بخواهیم از این کاهش سود، چشم پوشی کنیم، بهتر است گزارش مالی بخش لوازم خانگی را آنالیز کنیم؛ چرا که بیشترین درآمد ال‌ جی از بخش لوازم خانگی و راهکار‌های مربوط به آب و هوا (مانند کولر‌های گازی ال جی و…) به دست آمده است.

یک سوم درآمد (18.29 میلیارد دلار) ال‌جی از این بخش بوده و بیشترین سود عملیاتی (1.7 میلیارد دلار) هم توسط همین بخش برای کره‌ای‌ها به ارمغان آمده است. این بخش چندین سال است که رکورد درامد و سود عملیاتی کل کمپانی را جا به جا کرده است. گزارش مالی 2019 LG نشان میدهد که کره ای ها در آینده مانور بیشتری در بخش لوازم خانگی خواهند داد.

ارتباطات موبایلی در گزارش مالی ال جی

 ارتباطات موبایلی از بخش های مهم در گزارش مالی 2019 ال جی تلقی میشود. میزان درآمد بخش ارتباطات موبایلی شرکت ال‌جی در کل سال 2019 برابر با 5.97 تریلیون وان (5.07 میلیارد دلار) بوده که مقایسه آن با کل درآمد سال 2018 یعنی 7.98 تریلیون وان اختلافی بزرگ و کاهشی 25 درصدی را نشان می‌دهد؛ نکته جالب ‌این‌ که در سال گذشته در چنین روزی نیز درآمد سال 2018 ال‌ جی نسبت به سال 2017 با کاهش 32 درصدی روبرو شده بود.

از دور خارج شدن گوشی های پرطرفدار ال جی یکی از مهم ترین دلایل این کاهش درامد است. ال جی باید قبول کند که رقیبان این کمپانی در حوزه ارتباطات موبایلی، بسیار قوی تر از ال جی ظاهر شده اند. درآمد سه‌ماهه چهارم 2019 ال‌جی نیز روند کاهشی خود را نسبت به سال قبل حفظ کرده و در اینجا نیز درآمد 1.32 تریلیون وانی (1.12 میلیارد دلاری) این زیر مجموعه، کاهش 22.8 درصدی را تجربه کرده است.

نمایندگی ال اجی

نمایندگی ال جی همواره در تلاش است که در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خدماتی در سطح بین الملل ارائه دهد؛ از این رو با عرضه محصولات جدید ال جی در حوزه فروش و به روز رسانی دانش فنی تکنسین های خود، سرویس های فروش و تعمیر خود را آپدیت میکند. بهره مندی از تکنسین های مجرب و متخصص، استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته در کنار مدیریتی متعهد و صادق نمایندگی مجاز ال جی را از دیگر مراکز فعال در دو حوزه فروش و تعمیر متمایز کرده است. ارائه گواهی اصالت کالا در زمینه فروش محصولات و ارائه گارانتی و ضمانت برای خدمات تعمیری، سندی هستند بر صداقت نمایندگی ال جی.

امتیاز شما به این نوشته