جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

لامپ پروژکتور ال جی

لامپ پروژکتور ال جی از آن دست قطعاتی است که در طولانی مدت و طی استفاده‌های مکرر از دستگاه، نیازمند تعویض خواهد بود. خرابی لامپ پروژکتور نشانه‌هایی دارد که با مشاهده آنها می‌توان تعویض این قطعه را آغاز کرد. برای مثال در صورتی که نور دستگاه کم و یا چراغ آلارم Lamp روی پنل روشن شود، تعویض لامپ پروژکتور ال جی ضروری می‌گردد.

لامپ تعبیه شده در پروژکتور، در واقع جزء حیاتی این دستگاه است که در صورت خرابی، عملکرد کل دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عبارتی دیگر در صورت خرابی لامپ، دستگاه عملاً بدل به ابزاری بی‌مصرف خواهد شد و توانایی ارائه سرویس را نخواهد داشت. توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی لامپ پروژکتور، سرویس‌های مرتبط با تعویض آن صرفاً توسط کارشناسان حوزه تعمیر پروژکتور انجام پذیرد تا از دستکارهای احتمالی و آسیب به سایر قطعات دستگاه پیشگیری شود.

لامپ پروژکتور ال جی

تعویض لامپ پروژکتور ال جی

شما کاربران گرامی می توانید با طی مراحل درج شده در بخش زیر تعویض لامپ پروژکتور ال جی خود را انجام دهید. فرآیند تعویض لامپ پروژکتور ال جی با اندک مهارتی امکانپذیر است و نیاز به ابزار پیچیده و یا خاصی ندارد. با این وجود توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی لامپ پروژکتور، سرویس‌های مرتبط با تعویض آن صرفاً توسط کارشناسان حوزه تعمیر پروژکتور انجام پذیرد تا از دستکارهای احتمالی و آسیب به سایر قطعات دستگاه پیشگیری شود.  (آموزش ارائه شده در بخش زیر، خوشبختانه برای غالب پروژکتورها غالب استفاده است.)

 • دوشاخه پروژکتور را از پریز برق جدا کنید: پروژکتور را خاموش کنید و پس از چند دقیقه -که لامپ دستگاه به خوبی خنک شد- آنرا از برق بکشید. (اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.)
 • محافظ لامپ را جدا نمایید: در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور ال جی، باید پیچ‌های مرتبط را با پیچ گوشتی باز کرد. معمولاً ۲ یا ۴ پیچ در را به بدنه متصل کرده‌اند. مدل هایی نیز وجود دارد که در آنها درب لامپ روی سطح بالایی پروژکتور قرار گرفته است.
 • لامپ را از محل خود خارج کنید: در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور ال جی، با دستگیره‌ای که به همین منظور در پروژکتور تعبیه شده است لامپ را به آرامی از محل خود خارج کنید. سیم های وصل شده به لامپ را نیز با دقت جدا کنید. لامپ سوخته را در گوشه‌ای بگذارید و دقت نمایید تا با لامپ سالم اشتباه نشود.
 • محل لامپ پروژکتور را تمیز و گردگیری نمایید: برای گردگیری مکان لامپ پروژکتور بهتر است از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.
 • لامپ سالم را در محل لامپ پروژکتور قرار دهید: سیم های جدا شده از لامپ معیوب و سخوته را به لامپ جدید و سالم وصل نمایید و لامپ را در محل مناسب تعیبه شده در دستگاه، قرار دهید. تلاش نمایید تا دستان و انگشتانتان تنها با قاب پشت لامپ تماس داشته باشد و باقی نقاط لامپ و دستگاه را لمس نکنند (برای عدم لمس مستقیم می توانید یک پارچه را واسطه کنید).
 • درب لامپ را سر جای خود قرار دهید. درب محافظ لامپ را دوباره سر جای خود قرار داده و با پیچ گوشتی، پیچ های در را سفت کنید.
 • در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور ال جی می بایست تایمر لامپ، ریست شود.
 • جهت شناسایی لامپ جدید توسط پروژکتور می بایست از طریق تنظیمات منو تایمر لامپ را صفر کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید هیچ تصویری توسط دستگاه به نمایش در نخواهد آمد. صفر کردن تایمر لامپ در پروژکتورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که اطلاعاتی در این باره ندارید شاید در دفترچه راهنمای پروژکتور بتوانید روش آن را پیدا کنید. در غیر اینصورت از کارشناسان حوزه تعمیرات پروژکتور ال جی راهنمایی بگیرید.

نگهداری از لامپ پروژکتور ال جی

 لامپ پروژکتور یکی از گران قیمت ترین قطعات این دستگاه است. این قطعه تنها بخشی است که احتمالاً کاربر در زمان استفاده از ویدئو پروژکتور (در دراز مدت) ناچار است که بارها نسبت به تعویض آن اقدام کند. برای افزایش عمر لامپ پروژکتور ال جی بهتر است پس از استفاده از پروژکتور و خاموش شدن لامپ آن، از کشیدن دو شاخه دستگاه از پریز برق خودداری کنید.

زیرا دستگاه برای خنک سازی خود و لامپ موجود در آن نیاز به فن های خود دارد. بدیهی است که فن های دستگاه نیز نیاز به انرژی برق دارند. بنابراین می بایست با اتمام کار، دو شاخه دستگاه در برق بماند تا انرژی مورد نیاز فن ها جهت خنک سازی دستگاه تأمین شود. در غیر اینصورت لامپ پروژکتور LG مدت طولانی داغ باقی خواهد ماند. داغی بیش از حد لامپ در بعضی موارد حتی باعث سوختن ناگهانی لامپ میگردد. رعایت این نکته در نگهداری از ویدئو پروژکتور و افزایش عمر مفید آن بسیار ضروری است. راهکارهای دیگر جهت افزایش عمر لامپ پروژکتور ال جی عبارتند از:

 • استفاده از حالت اکو دستگاه. در این وضعیت لامپ با میزان نور کمتر و به مدت بیشتری کار خواهد کرد. (البته کیفیت تصویر ارسالی کاهش فاحشی خواهد یافت که جبران آن با تاریک سازی محیط امکان پذیر خواهد بود)
 • عدم جابجایی ویدئو پروژکتور در هنگام داغ بودن (به دلیل احتمال بالای شکنندگی رشته های آن)
 • خودداری از روشن خاموش کردن های مداوم دستگاه. (انجام این کار به صورت متوالی می تواند به رشته های لامپ آسیب برساند.)

نمایندگی پروژکتور ال جی

تعمیرات پروژکتور، در نمایندگی پروژکتور ال جی به دلیل تمرکز بر عیوب شایع این دستگاه نظیر خرابی پاور، خرابی پاور لامبلاست، لامپ پروژکتور ال جی، منشور رنگ LCD، چرخ رنگ CARELWEEL، تراشه DMD، اختلال در لنز و اپتیک و مواردی از این دست در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد.

فرآیند تعمیرات پروژکتور LG در این مرکز با بررسی و آنالیز قطعات معیوب و اختلالات پیش آمده در مکانیزم دستگاه آغاز می‌گردد و با ورود مهندسان و اِعمال تمامی تعمیرات مورد نیاز پایان می‌پذیرد. صبر و حوصله‌‌ی کارشناسان این مجموعۀ تعمیرات پروژکتور ال جی در حینِ کار و ارائه‌ی راهنمایی‌های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از دلایلی است که موجب محبوبیت و موفقیت این مرکز در امر خدمت‌رسانی گشته است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش پروژکتور ال جی نیز با حضور در این نمایندگی قابل دریافت است.

تعمیرات ال جی

تعمیرات ال جی در این مرکز به پشتوانه بهره مندی از حضور «کارشناسان متخصص» و «تجهیزات تخصصی» در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد. مرکز تعمیرات ال جی با همکاری تیمی از مهندسان و کارشناسان این حوزه و با بهره‌ مندی از پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر، فضایی خلق نموده که در آن می‌توان غالب اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شده در دستگاه های این برند را رفع و برطرف نمود.

این مرکز به یُمن بهره‌مندی از تخصص، مهارت، تجربه، دانش و خلاقیت کارشناسان فنی خود توانسته است تا در حوزه فعالیتی خویش، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازد و حتی‌الامکان در بهینه‌سازی، بهبود و ارتقاء کاربردهای تکنولوژی کشور کوشا باشد. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی شده است.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

5/5 (1 امتیاز)