تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در واحد تعمیرتلویزیون ال جی است. جهت آشنایی با فرآیند تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی برآن شده ایم تا در این مقاله ضمن شرح اشکالات ایجاد شده توسط بک لایت معیوب، راهکارهای موجود جهت رفع آنها را با شما در میان بگذاریم. پیش از آغاز بهتر است با انواع بک لایت در تلویزیون های ال جی و علل استفاده از آنها آشنا شویم.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

انواع بک لایت تلویزیون ال جی

در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ال جی، مانیتور، سیگنال های تصویر را به قالب پیکسل های رنگی درآورده و آنها را قابل رؤیت می سازد. اما تصویر ایجاد شده برای دیده شدن توسط کاربر نیاز به نور سفید و روشنایی دارد که این نور توسط بک لایت تلویزیون ال جی تولید می گردد. نور بک لایت از پشت به سطح پنل تلویزیون می تابد و پیکسل های روشن شده را قابل دیدن می کند. در تلویزیون های ال سی دی، نور بک لایت بوسیله لامپهای فلورسنت ایجاد می شود.

استفاده از لامپهای فلورسنت به دلیل تولید گرمای بالا و همچنین نیاز به فضای بسیار به تدریج کنار گذاشته شد و طراحان تصمیم به استفاده از لامپهای ال ای دی به گرفتند. دو تصویر زیر به خوبی گویای تفاوت تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی در بکارگیری بک لایت هستند. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات ال جی تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی را دریافت نمایید.

به طور خلاصه می توان گفت که تلویزیون های ال ای دی همان تلویزیون های ال سی دی هستند که بجای لامپ های فلورسنت در آنها از لامپ های ال ای دی استفاده شده است. شیوه تعبیه و جاگیری لامپ های ال ای دی در دستگاههای گوناگون متفاوت است. برای مثال در برخی از مدل های تلویزیون ال جی این لامپ ها به صورت نوارهایی در کناره پنل تلویزیون بکار برده شده اند.

در برخی دیگر از مدل ها این چراغ ها به صورت نوار های افقی مورد استفاده قرار گرفته اند. با توجه به تفاوت های مذکور، در تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی می بایست به ویژگی های هر دستگاه توجه کرده و از روشهای سازگار با همان دستگاه استفاده کرد.

سرویس و تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

سرویس و تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شامل تعمیر بک لایت در تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های ال سی دی می گردد. جهت آشنایی با روند تعمیر بک لایت در هر دو دستگاه، توضیحاتی مختصر در دو بخش ارائه می گردد:

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی ال جی

در تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در صورتی که لامپ های ال ای دی خراب شده باشند ابتدا باید بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود. در مرحله بعد لامپهای معیوب شناسایی شده و لامپ های سالمی جایگزین آنها می شود. (در غالب تعمیرات بک لایت تلویزیون ال جی به دلیل برداشته شدن صفحه ماژور و ضخامت پایین این بخش، احتمال شکستگی پنل وجود دارد. به همین دلیل در مراکز تعمیرات تلویزیون ال جی،  عمدتاً از تعمیر این بخش صرف نظر کرده و پنل جدیدی جایگزین پنل قبلی می شود. هزینه بسیار بالایی را می طلبد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در سری های ال سی دی شامل لامپ های فلورسنت (تعداد آنها بین ۱۰ تا ۱۸ متغیر است)، مدارات و قطعات تأمین کننده ولتاژ است. در تلویزیونهای ال سی دی ال جی، معمولاً تور تولید شده توسط بک لایت پس از مدتی –مثلاً نیم ساعت پس از کار کردن تلویزیون- قطع می گردد. قطعی نور بک لایت در واقع به دلیل فعال شدن بخش محافظت کننده از دستگاه یا همان پروتکتور اتفاق می افتد.

بدین معنا که با نیمه خراب شدن تعدادی از لامپهای فلورسنت و گرم شدن آنها مدارات پروتکتور فعال شده و جهت حفاظت از دستگاه ولتاژ این بخش را قطع می کنند. در تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی عیب یابی صحیح پیش از اقدام به تعمیر –عیب یابی شامل تست قطعات و کنترل کیفیت دستگاه- اهمیت ویژه ای دارد.

بک لایت تلویزیون ال سی دی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در محل

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در محل یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در این مرکز به منظور کسب رضایت و آسودگی کاربران است. دارندگان تلویزیون های ال جی می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در محل را ثبت نمایند. بلافاصله پس از ثبت درخواست کارشناسان سرویس در محل به مکان مورد نظر اعزام گشته و تخصصی ترین خدمات را جهت تعمیر بک لایت تلویزیون بر روی این دستگاه اِعمال می کنند.

نمایندگی ال جی و دیگر واحدهای تعمیرات

نمایندگی ال جی با تکیه بر تخصص و مهارت کارشناسان خود، توانسته است در طول سال‌های اخیر بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه فروش و خدمات پس از آن به مشتریان و مشترکان ال جی عرضه دارد. چیره‌دستی کارشناسان این مجموعه در کنار بهره‌مندی از به‌روزترین امکانات تعمیر و ابزارآلات ترمیم، زمینه‌ای فراهم کرده تا پویایی و کیفیت، دو ویژگی لاینفک خدمات ارائه شده در نمایندگی ال جی گردند. نمایندگی ال جی خدمات تخصصی خویش را در پارتهای متنوعی به کاربران هر محصول ارائه می دهد.

شما کاربران گرامی می توانید خدمات تخصصی مرتبط با هر محصول را با مراجعه به پارت تخصصی همان محصول دریافت نمایید. برای مثال تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز است که در پارت مجزا و اختصاصی انجام می شود. پیش از مراجعه به نمایندگی ال جی می توانید با مراجعه به بخش زیر با واحدهای گوناگون ارائه دهنده خدمات در نمایندگی ال جی آشنا شوید. دیگر واحدهای تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی می گردند.

جهت مطالعه ی اخبار ، مقالات ، محصولات و سوالات متداول در سایر صفحات ما را همراهی نمایید.

سوالات متداول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+