جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل کند شدن موبایل ال جی چیست؟

کند شدن موبایل ال جی یکی از موضوعاتی است که برخی از کاربران با مراجعه به مرکز تعمیرات موبایل ال جی، قصد بر طرف کردن آن را دارند. اولین سوالی که آنان از متخصصان می پرسند این است که چرا موبایل ال جی کند است؟ در بخش های گذشته به سوالاتی از قبیل چرا گوشی دانلود نمی کند؟ پاسخ دادیم. اما در پاسخ به سوال کند بودن موبایل، متخصصان دلایل متعددی را برای بروز چنین مشکلی ذکر می کنند. اگر شما هم با چنین مسئله ای مواجه هستید با ما همراه باشید تا با توجه به تجربیات کارشناسان این مرکز، دلایل و راه های رفع این مشکل را بررسی کنیم. کند شدن سرعت موبایل در اغلب مواقع دلایل نرم افزاری دارد و با انجام راهکارهای ساده این مشکل برطرف می شود. در معدود مواقعی نیز پایین آمدن سرعت دستگاه به دلیل بروز اختلال در بخش های سخت افزاری خواهد بود.

مسئله کم شدن سرعت گوشی زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که دستگاه از سخت افزارهای ضعیف تری برخوردار باشد. همانطور که می دانید هرچه مشخصات سخت افزاری موبایل قوی تر باشد، گوشی از سرعت پردازش بیشتری نیز برخوردار خواهد بود اما سخت افزارهای ضعیف تر، پردازش ها را با سرعت کمتری انجام می دهند. به طور کلی در هر دو دسته از این نوع گوشی ها امکان کند شدن گوشی وجود دارد. با ما همراه باشید تا علت های آن را بررسی کنیم.

کند شدن موبایل ال جی

کند شدن موبایل ال جی

همانطور که گفتیم کم شدن سرعت گوشی می تواند علت های مختلفی داشته باشد. اگر دستگاه مرتباً هنگ می کند یا دائماً پردازش ها را در مدت زمان طولانی انجام می دهد، دلایل متفاوتی نسبت به زمانی که با اجرای یک برنامه شاهد این مشکل می شوید دارد. به عبارت دیگر، دلایل کند شدن موبایل ال جی در موقعیت های مختلف می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. این موضوع اهمیت زیادی در شناسایی علت این مشکل دارد. به طورکلی مهمترین دلایلی که کم شدن سرعت گوشی را به همراه دارند شامل موارد زیر می شوند.

وجود اپلیکیشن های پس زمینه

همه ما ممکن است برنامه های زیادی را در گوشی نصب کنیم. اما برخی از برنامه هرگز مورد استفاده قرار نمی گیرند. علی رغم بلااستفاده بودن این اپلیکیشن ها، هرگز اقدام به پاک کردن آنها نیز نمی کنیم. جالب است بدانید وجود برخی از برنامه های سنگین در محیط پس ‌زمینه یکی از علت های اصلی در کند شدن موبایل ال جی است. این برنامه ها برای بروزرسانی یا نظارت بر دیگر بخش های گوشی، از امکانات پس زمینه بهره می برند. این امر نقش زیادی در پایین آمدن سرعت موبایل ال جی دارد.

پر شدن ظرفیت حافظه

یکی از بخش های مهمی که در سرعت پردازش تلفن همراه نقش دارد، حافظه آن است. سرعت انتقال فایل به حافظه NAND ارتباط مستقیمی با پر شدن آن دارد. زمانی که این حافظه پر شود سرعت انتقال اطلاعات به طور قابل توجهی کاهش می یابد و در نتیجه سرعت گوشی نیز افت خواهد کرد. اگر در گوشی خود حجم زیادی از اطلاعات شامل عکس، فیلم، اپلیکیشن و غیره را ذخیره کرده اید احتمالاً دلیل کند شدن موبایل ال جی همین موضوع باشد.

فرسوده شدن حافظه

حافظه رم موبایل ال جی، اصلی ترین قطعه سخت افزاری است که به طور مستقیم با سرعت پردازش اطلاعات سر و کار دارد. البته حافظه داخلی یا همان حافظه فلش نیز در این امر بی تأثیر نیست. از آنجا که این قطعات بیشترین کارکرد را در تلفن همراه دارند ممکن است به تدریج فرسوده شده و کیفیت اولیه خود را از دست دهند. همین امر باعث کند شدن موبایل ال جی می شود. به طور معمول عمر حافظه ها با توجه به نوع و مدل آنها بین 3 تا 10 سال متغیر است.

ویروسی شدن موبایل

از عواملی که در کاهش سرعت موبایل ال جی نقش دارد، آلوده شدن آن به بدافزارها یا ویروس ها است. اگر دستگاه شما به ویروس آلوده شود در عملکرد آن اختلال ایجاد شده و سرعت انتقال داده و پردازش اطلاعات در آن به شدت کاهش می یابد. این موضوع گاهی حتی باعث هنگ کردن تلفن همراه نیز می شود. به همین دلیل است که کارشناسان همواره توصیه می کنند باید امنیت دستگاه را با نصب آنتی ویروس تقویت کرد.

رفع مشکل کند شدن موبایل ال جی

اولین راهکار برای رفع این مشکل حذف برنامه های پس زمینه است. اگر برنامه هایی در گوشی نصب کرده اید ولی از آنها استفاده نمی کنید بهتر است نسبت به حذف آنها اقدام کنید. همچنین اگر با پیغام پر شدن حافظه در دستگاه خود مواجه شده اید، باید فایل های اضافی را از آن پاک کنید. اگر نمی خواهید فایل هایی مانند عکس و ویدئو را حذف کنید، می توانید از یک کارت حافظه استفاده نمایید و داده ها را از حافظه داخلی به مموری کارت انتقال دهید.

نصب آنتی ویروس و بروزرسانی سیستم، از دیگر اقداماتی است که شما می توانید برای رفع مشکل کند شدن موبایل ال جی انجام دهید. در صورتی که تمامی موارد فوق را انجام داده امام همچنان سرعت گوشی پایین است باید دستگاه را به متخصصان فنی تعمیر موبایل ال جی برای بررسی بیشتر تحویل دهید. آنها با عییب یابی دقیق دستگاه، روش های مناسب را برای رفع مشکل به کار می گیرند.

نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی

چنانچه گوشی شما هنگ می کند، صفحه نمایش آن شکسته، صدای آن قطع شده و یا با مشکل شارژ در آن مواجه شده اید، تکنسین های فنی نمایندگی تعمیرات موبال ال جی در کنار شما هستند تا این مشکلات را برطرف کنند. این مرکز تخصصی ترین مرکز تعمیر موبایل در کشور بوده و با ارائه خدماتی باکیفیت توانسته است رضایتمندی کاربران را فراهم آورد. متخصصان حاضر در این مجموعه از زبده ترین و باتجربه ترین کارشناسان تعمیر موبایل در کشور هستند و قادرند عیوب دستگاه را در کمترین زمان ممکن شناسایی و برطرف کنند.

3/5 (2 امتیاز)