تعویض پنل تلویزیون

کاربران معمولاً زمانی تصمیم به تعویض پنل تلویزیون می‌گیرند که امکان تعمیر پنل به هر دلیل منتفی شده باشد. به عبارتی دیگر، گاه شدت آسیب وارد شده به تلویزیون، به قدری بالاست که امکان تعمیر تلویزیون وجود ندارد و اشکال پیش آمده تنها با تعویض پنل میسر می‌گردد. شکستگی پنل (که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود)، آبخوردگی بیش از اندازه پنل تلویزیون (که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می‌افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت‌های انتقال‌دهنده تصویر می‌شود)، خرابی در تصویر (ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کارکرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود) و … بخشی از اشکالاتی است که در پنل تلویزیون ایجاد می‌شود و تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون را ضروری می سازند.

پنل تلویزیون LG

آموزش تعویض پنل تلویزیون

آموزش تعویض پنل تلویزیون یکی از آموزش های تخصصی در حوزه تعمیرات تلویزیون است که زیر مجموعه های مختلفی دارد. پنل های آب خورده، پنل های شکسته شده، پنل های پیکسل سوخته و… هر کدام به روش های خاصی تعمیر و بازسازی می شوند. در دوره های آموزش تعویض پنل تلویزیون هر یک از این مشکلات به صورت جداگانه و کاملا تخصصی مورد بررسی قرار می گیرند.

برای مثال معمولا پنل هایی که دچار شکستگی شده اند، ارزش تعمیر ندارند، زیرا هزینه تعمیر آنها بسیار بالا است و در نتیجه تعمیر صرفه اقتصادی ندارد. به طور کلی پنل، 70 درصد ارزش کلی یک تی وی را تشکیل می دهد. به همین دلیل در هنگام تعمیر آن باید همه جوانب را سنجید و اگر تعمیر به تعویض ارجحیت داشته باشد، باید تعمیر را انجام داد. در مقوله آموزش تعویض پنل تلویزیون همه نکات مهم برای سنجش ارزش تعمیر پنل تلویزیون به کاربر آموزش داده می شود. این آموزش ها بر اساس استاندارد های جهانی و مطابق با فناوری و تکنولوژی های روز تولید تی وی است.

برگزاری دوره‌های آموزش تعویض پنل تلویزیون

یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات ال جی، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با تعمیر و تعویض پنل تلویزیون است که با حضور برترین اساتید این حوزه و در یک فضای کاملاً مجهز انجام می‌پذیرد. متقاضیان حضور در این دوره‌ها می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تخصصی آموزش تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و روند ثبت نام خود را پیگیری نمایند. در این دوره‌ها علاوه بر ارائه تخصصی‌ترین سرویس‌های آموزش تعویض پنل تلویزیون، آموزش‌های مرتبط با تعمیر و تعویض سایر قطعات تلویزیون نیز ارائه می‌گردد.

پیش از تعویض پنل تلویزیون نکات زیر را در نظر داشته باشید

تعویض پنل تلویزیون تنها در شرایطی توصیه می‌شود که زمینه و شرایط مناسب برای این کار فراهم باشد. توصیه می‌شود در صورت نبود این شرایط، از تعویض پنل خودداری کرده و این کار را به تأخیر بیندازید. برخی از فاکتورهای ضروری جهت اقدام به تعویض پنل تلویزیون عبارتند از:

 • با نحوه آزمایش ولتاژها و سیگنال‌ها در مادربرد، برد PSU، برد اینورتر و برد T-con آشنایی داشته باشید.
 • با نحوه کار با قابلیت خودآزمایش (self-test)، برد PSU + بک لایت، بدون اتصال آنها به مادربرد آشنایی داشته باشید.
 • پانل خیلی خوب یا سالمی جهت جایگزینی با نمونه معیوب در اختیار باشد.

هزینه تعویض پنل تلویزیون

متأسفانه تعمیرات پنل تلویزیون از خطوط قرمز حوزه تعمیرات تلویزیون است. چرا که هم هزینه بالایی می طلبد و هم قطعات جایگزین این دستگاه –که دچار خرابی شده‌اند- غالباً در دسترس نیست و از سوی شرکت های سازنده عرضه نمی‌شود. در عموم تلویزیون ها، هزینه تعویض پنل از شرکت تولیدکننده به گونه‌ای تعیین می شود که با توجه به هزینه های حمل و نقل، مالیات های مختلف و … نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد ارزش تلویزیون را شامل می شود.

همین موضوع سبب شده تا غالب کاربران قید تعویض پنل تلویزیون را بزنند و یک دستگاه جدید را جایگزین تلویزیون معیوب نمایند. بسیاری از کاربران پس از مراجعه به تعمیرگاه و آگاهی از این مسئله که قیمت یک پنل نو با یک تلویزیون نو، برابری می‌کند، از تعویض آن صرف‌نظر کرده و گزینه خرید تلویزیون جدید را مدنظر قرار می‌دهند.

عیب‌یابی، تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

همانگونه که می دانید پنل تلویزیون قطعه‌ای متشکل از سینی فلزی، بیس اصلی، لامپهای بک لایت، صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است. در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.) به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در پنل، ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه (خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر پنل تلویزیون در این حالت تعویض پنل تلویزیون است.

خرابی پنل تلویزیون به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین اقدام جهت رفع آن، مراجعه به تعمیرگاه های مجاز و استاندارد تعمیر تلویزیون است. در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد که نه تنها اشکال پیش آمده در دستگاه رفع نشود، بلکه با وجود صرف هزینه بسیار، در نهایت، شاهد بروز اشکالاتی دوچندان در تلویزیون باشیم. نکته دیگر آنکه، غالب اشکالات پیش آمده در پنل های تلویزیون ها – جز در مواردی خاص نظیر شکستگی و …- قابل تعمیر هستند و اصلاح آنها هزینه‌ای چندانی به صاحب دستگاه تحمیل نمی‌کند. البته تجربه تعمیرکار، طی صحیح فرآیند عیب یابی و استفاده از تجهیزات تخصصی این کار، در نتیجه نهایی تعمیر پنل تلویزیون  بسیار موثر خواهد بود.

خرابی پنل تلویزیون ال جی

تعمیرات تلویزیون ال جی

کاربران گرامی توجه داشته باشند که در صورت بروز هرگونه اختلال، خرابی و نقص در عملکرد تلویزیون، می بایست تعمیرات این دستگاه را صرفاً در مراکز مجاز و یا نمایندگی های ال جی انجام دهند زیرا تعمیرات تلویزیون ال جی در مراکز غیرمجاز و به دست افراد مبتدی، نه تنها مشکل دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه با ورود تعمیرکاران ناشی به حوزه های نامرتبط امکان بازیابی و اصلاح آن برای همیشه از بین خواهد برد.

شما می ‌توانید با انتخاب آگاهانه مرکز تعمیر تلویزیون دستگاه معیوب خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه، تعمیر نمایید و تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه از جمله تعویض پنل تلویزیون را دریافت نمایید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی تعمیرات تلویزیون ال جی می‌باشد.

تعویض پنل تلویزیون

نمایندگی تعمیرات ال جی

متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی تعمیرات ال‌جی به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که در محصولات این شرکت پدید آمده‌اند. جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در  تعمیرات ال جی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت رسمی این مرکز اقدام نمایید. واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی شده است.

نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی با توجه به گستردگی محصولات این کمپانی در سطح کشور تمامی تلاش خود را به کاربسته تا با همکاری جمعی از مهندسان مجرب و متعهد به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه فروش و تعمیر محصولات ال جی بپردازد. تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز با همکاری کارشناسانی صورت می‌گیرد که دارای تخصص فنی و نظری در حوزه فعالیت خویش می‌باشند. نمایندگی ال جی در بخش «فروش» به عرضه تمامی تولیدات این کمپانی و در بخش «خدمات پس از فروش» به ارائه تمامی خدمات تخصصی تعمیر و بازسازی محصولات ال جی می ‌پردازد.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

محصولات ال جیاطلاعات بیشتر »
سوالات متداول ال جیاطلاعات بیشتر »
اخبار ال جیاطلاعات بیشتر »
مقالات ال جیاطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. Leave new

 • با سلام و خسته نباشی خدمت شما .
  آیا ال ای دی تلوزیون ال جی 42 اینچ گیر میاد اگه هست امکان دسترسی آن به چه صورت میباشد .ممنونم

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران
   20 اکتبر 2020 11:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز برای اطلاع از موجودی قطعات با شماره 02154114 تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+